Актуальні новини та пропозиції грантів, стипендій

До уваги студентів українських закладів вищої освіти! Внутрішня академічна мобільність!

Автор: admin 13.04.2022

Київський національний університет імені Тараса Шевченка пропонує студентам вишів, які через повномасштабне вторгнення Росії до України не мають можливості долучатися до освітнього процесу, взяти участь в онлайн-навчанні за обміном на відповідних факультетах та інститутах КНУТШ в межах внутрішньої академічної мобільності. Інформація щодо курсів, які можна обрати для вивчення у поточному семестрі, буде доступна на сторінках факультетів / інститутів, у соціальних мережах та на сторінці Відділу академічної мобільності Університету.

Студентам, які мають бажання долучитися до онлайн-навчання, необхідно надати на пошту Відділу академічної мобільності Університету mobility.knu@gmail.com такі документи (в електронному форматі):
1) подання/лист на ім’я ректора КНУТШ Володимира БУГРОВА від направляючого університету (у випадку коли університет призупинив навчання – не обов’язково);
2) Згода (подання) від факультету / інституту КНУТШ, який прийматиме студента, з підписом декана / директора*;
3) двосторонній договір (форма доступна на сайті ВАМ http://mobility.univ.kiev.ua/?page_id=374&lang=uk ). Проконсультуватися щодо заповнення договору можна на офіційній пошті ВАМ: mobility.knu@gmail.com ;
4) фото студентського квитка або якісну скан-копію.

Академічна підтримка студентів-біженців з України в Центральноєвропейському університеті

Автор: admin 12.04.2022

Щоб висловити солідарність з жертвами вторгнення в Україну та допомогти їхньому академічному майбутньому, Центральноєвропейський університет (ЦЄУ) запрошує студентів, які навчаються на освітніх програмах українських університетів за академічними галузями, представленими в ЦЄУ: соціальні науки, гуманітарні науки, юридичні науки, економіка та бізнес, довкіллєзнавство та політика.

Детально: https://www.ceu.edu/non-degree/Ukrainian-students

ЦЄУ прагне підтримати тих, чиє навчання було перервано війною.

Університет Віадріна запрошує студентів на навчання в межах студентського обміну протягом весняного семестру 2022 року

Автор: admin 11.04.2022

Університет Віадріна, Німеччина
🔺До уваги студентів-бакалаврів 2 та 3 курсів, а також магістрів 1 року навчання КНУ імені Тараса Шевченка!
🔺 Університет Віадріна готовий прийняти студентів на навчання в рамках студентського обміну протягом весняного семестру 2022 року (з середини квітня до липня 2022 року). У разі потреби студенти можуть залишитися ще на один семестр (зимовий, академічного року 2022/23), зберігаючи статус студента за обміном.
🏢Університет Віадріна пропонує учасникам програми:

 1. CV в форматі Europass
 2. Список курсів в Університеті Віадріна.
 3. Мотиваційний лист (до 1 сторінки);
 4. Сертифікат або підтвердження від викладача про рівень володіння англійською та/або німецькою мовою (приймаються також сертифікати КНУ імені Тараса Шевченка):
 1. Витяг із залікової книжки/ скан-копія залікової книжки (без перекладу)
  ВАЖЛИВО:

Університет Адама Міцкевича в Познані оголошує набір на навчання на осінній семестр навчального року 2022/2023

Автор: admin 07.04.2022

До уваги студентів 2 – 4 курсів ОС «Бакалавр» та 1 курсу ОС «Магістр»!❗️❗️
Університет Адама Міцкевича в Познані оголошує набір на навчання на осінній семестр навчального року 2022/2023. Планується очне навчання.🇵🇱🇵🇱🇵🇱❕
Перебування та навчання здійснюється за власні кошти студентів. Приймаючий університет може надати 1 – 2 місця в гуртожитку закладу на осінній семестр.
❓Щоб взяти участь у конкурсі, необхідно до 5 червня 2022 р. надати на пошту відділу mobility.knu@gmail.com наступні документи:
– Мотиваційний лист;
– Резюме;
– Проект індивідуального плану (доступний на сайті відділу) з підписом куратора мобільності на факультеті / інституті;
– Витяг із залікової книжки;
– Сертифікат про знання англійської мови не нижче рівня В2 (міжнародний або університетський з підписом вашого викладача і печаткою факультету / інституту);
– Копія закордонного паспорту;
– Копія студентського квитка.
Вказані документи необхідно об’єднати у ПДФ-файл з зазначенням абревіатури приймаючого закладу та прізвищем конкурсанта (приклад: AMU2023_Kischenko).
Також протягом квітня-червня учасникам конкурсу потрібно зареєструватися на сайті приймаючого закладу та надати наступні документи:
– Application Form (to be downloaded after completing the registration);
– Transcript of Records from Home University;
– Language Certificate proving at least a B2 level of English or confirmation from applicant’s Home University;
– Scan of an international passport;
– Photo for student ID.
Перелік дисциплін доступний за посиланням: https://amupie.amu.edu.pl/
Для деяких спеціальностей (політологія, міжнародні відносини, хімія, філологія, біологія тощо) дозволяється обирати предмети з суміжних факультетів, якщо немає прямого відповідника факультетам і профільним предметам відповідного семестру в КНУ.
Тривалість навчання: 3 жовтня 2022 – 19 лютого 2023AMU International Facebook: https://www.facebook.com/AMUPoznanENG

Оголошується конкурсний відбір на отримання 8 стипендій від Інституту підтримки талановитої молоді Фонду Ганса Зайделя

Автор: admin 03.04.2022

🤝До уваги аспірантів Інституту міжнародних відносин!
Оголошується конкурсний відбір на отримання 8 стипендій від Інституту підтримки талановитої молоді Фонду Ганса Зайделя. 📝
Аспіранти зможуть підготувати та захистити дисертацію з предметів, що стосуються Баварського дослідницького центру міжрелігійних дискурсів (BaFID), а також взяти участь у проєктах, конференціях та дослідницьких колоквіумах BaFID в Ерланґені (Німеччина).
Кандидат повинен мати ступінь магістра, який засвідчує відмінні результати навчання та академічний проект, який обіцяє зробити важливий внесок у дослідження міжрелігійних дискурсів.
Перевагу буде надано абітурієнтам зі знаннями німецької мови.
📆Кінцевий термін подання заявки – 15 червня 2022 р.
Більше інформації за посиланням – https://www.bafid.fau.de/…/neue-ausschreibungsrunde…/.

Гранадський університет продовжує формування резервного списку кандидатів на додаткове фінансування за програмою Еразмус+

Автор: admin 28.03.2022

Повідомляємо Вам, що Гранадський університет наразі призупинив виділення стипендій по програмі мобільності Еразмус+, але ✍ продовжує формування резервного списку кандидатів, розраховуючи на додаткове фінансування за програмою.📌
Тому відділ міжнародного співробітництва відновлює прийом аплікацій відповідно до умов конкурсу в оголошенні.
✅ До уваги студентів!
🔺Конкурсний відбір на отримання стипендій для участі у програмі кредитної мобільності в Університеті Гранади (Іспанія) протягом весняного семестру академічного року 2021/2022 (3 місяці).
🔺Предметні напрямки: всі (за умови наявності в приймаючому університеті). З переліком освітніх програм Університету Гранади можна ознайомитися за наступними посиланнями:https://www.ugr.es/en/study/undergraduate/programmeshttps://www.ugr.es/en/study/masters-degrees/programmes
🔺Учасники мобільності отримають фінансовий грант згідно норм програми Еразмус+
Навчання по мобільності має розпочатися не пізніше 1 травня 2022 року.
🔺Для того, щоб взяти участь у конкурсі, просимо надіслати наступний пакет документів на пошту erasmus.international@knu.ua, international@knu.ua:
1. CV
2. Мотиваційний лист англійською мовою.
3. Learning Agreement (draft) – заповнити потрібно лише частину BEFORE THE MOBILITY. Поради й інструкції щодо заповнення – на сайті відділу академічної мобільності в розділі Еразмус+: http://mobility.univ.kiev.ua/?page_id=2263&lang=uk
4. Індивідуальний графік (форму індивідуального графіку можна завантажити на сайті відділу академічної мобільності http://mobility.univ.kiev.ua/?page_id=361&lang=uk) із вказаними орієнтовними датами складання сесії по поверненню та із візами-погодженнями координатора з мобільності на факультеті/Інституті – за консультацією щодо заповнення документу просимо звертатися до відділу академічної мобільності – email: mobility.knu@gmail.com.

Стипендії Еразмус+ для реалізації мобільності протягом осіннього семестру у 2022-2023 н. р. в Університеті м. Кадіс

Автор: admin 26.03.2022

До уваги: бакалаврів 2 та 3 курсів, магістрів 1 курсу, аспірантів
Оголошується конкурсний відбір на отримання стипендії Еразмус+ для реалізації мобільності протягом осіннього семестру у 2022-2023 н. р. в Університеті м. Кадіс (The University of СADIZ, Spain).
Кінцевий термін подачі документів на електронну пошту 10 квітня 2022 року.
Спеціальності: всі (прохання звіряти відповідність предметного напрямку на сайті університету – https://www.uca.es/?lang=en/)
Претенденти на стипендію мають подати наступні документи англійською мовою:
1.CV / резюме в форматі EUROPASS;
2.Мотиваційний лист (до 1 сторінки);
3. Сертифікат про рівень знання іспанської мови – не нижче B1.

*Для студентів-магістрів або аспірантів, які збираються виконувати дослідницьку роботу, у виняткових випадках може бути представлений сертифікат володіння англійською або французькою мовою, але прийняття студентів буде залежати від наявності в Університеті Кадіса наукового керівника, який може керувати дослідженням студента зазначеними вище мовами.

4. Learning Agreement (draft). Заповнити потрібно лише частину BEFORE THE MOBILITY.Поради й інструкції щодо заповнення на сайті відділу академічної мобільності в розділі «Еразмус+»: http://mobility.univ.kiev.ua/?page_id=2263&lang=uk Форму Learning Agreement можна завантажити за посиланням (https://internacional.uca.es/22-23-erasmus-ka107-sms-in/).
5. Бакалаври та магістри: Індивідуальний графік (форму індивідуального графіку можна завантажити на сайті відділу академічної мобільності, http://mobility.univ.kiev.ua/?page_id=361&lang=uk) із візою-погодженням координатора з мобільності на факультеті/ інституті – для бакалаврів, магістрів, аспірантів першого та другого року навчання. За консультацією щодо заповнення документу просимо звертатися до відділу академічної мобільності (email: mobility.knu@gmail.com).
Аспіранти третього та четвертого року навчання: замість індивідуального графіку подають виписку з оцінками, перекладену на англійську мову і завірену.
6. Бакалаври: витяг із залікової книжки (звертатися до методиста на факультеті/інституті). Витяг має бути перекладений на англійську мову та завірений (з приводу завірення перекладу звертатися до Олесі Олександрівни Сідельнікової на адресу olesia.sidelnikova@knu.ua).
Магістри: диплом бакалавра і додаток до нього.
Аспіранти: диплом магістра і додаток до нього.
7. Аспіранти: заповнити документ Abstract of the PhD Research at the UCA (форму можна завантажити за посиланням https://internacional.uca.es/22-23-erasmus-ka107-sms-in/ (Annex VI)
8. Заповнити онлайн форму (https://forms.gle/6JEadVLk2Zge4JGTA).
Пакет документів в електронному вигляді має бути зібраний в один файл у форматі PDF (документи в іншому форматі не розглядатимуться), у поданій у переліку черговості, назва файлу має містити назву університету та прізвище претендента: СADIZ-Fall-2022_Ivanenko та надісланий на адресу координатора проекту співпраці проф. Г.Г. Верби (gverba12@gmail.com) та відділу міжнародного співробітництва (erasmus.international@knu.ua).
За більш детальною інформацією звертатися у Відділ міжнародного співробітництва до Альони Олександрівни Курченко, координатора програми Еразмус+ запитом на пошту erasmus.international@knu.ua або в телеграм-каналі відділу (https://t.me/irotsnuk).
Поради щодо оформлення конкурсних документів на сайті Відділу академічної мобільності у розділі «Еразмус+» (http://mobility.univ.kiev.ua/?page_id=179&lang=uk).
Відбір кандидатів проходитиме на конкурсній основі.

*Розмір гранту на навчання складає 850 €/міс.
**Грант на подорож 275 €
***З детальною інформацією стосовно участі у конкурсі можна ознайомитися за посиланням (https://internacional.uca.es/22-23-erasmus-ka107-sms-in/).

Інформація про можливості для українських науковців, викладачів та студентів, які планують продовжувати наукову та навчальну діяльність

Автор: admin 07.03.2022

Інформація від Американських Рад:

 1. Інтерактивна карта “Science for Ukraine” (англійською мовою), на якій зібрані можливості для українських науковців у різних країнах, щоб в умовах війни допомогти продовжувати дослідження: https://scienceforukraine.eu/
 2. Малі гранти (“Резервний фонд для українських науковців”) для українських науковців, які залишилися в Україні. Ці малі гранти пропонуються європейською мережею науковців NEP4DISSENT, яка здійснює дослідження та тему спротиву та інакомислення у колишніх соціалістичних країнах. Детальнішепро можливість та зголошення тут: https://nep4dissent.eu/calls/emergency-fund-for-ukrainian-scholars/
 3. Можливості для науковців у сфері літератури від Польської академії наук: https://ibl.waw.pl/pl/strona-glowna/aktualnosci/wizyty-badawcze-dla-ukrainskich-badaczy-i-badaczek-w-ibl-pan-/-research-visits-for-ukrainian-scholars-at-ibl-pan-/-naukow-wziti-ukranskih-wcienih-na-ibl-pan
 4. Можливості для вчених від Польської академії наук: https://www.intibs.pl/en/the-institute/news/visits-of-scientists-from-ukraine-to-the-polish-academy-of-sciences.html
 5. Допомога українським вченим від Академії молодих вчених ПАН: https://amu.pan.pl/en/pomoc-ukrainie/
 6. Можливості від Чеської наукової фундації: https://gacr.cz/en/support-for-ukrainian-scientists-and-students/
 7. Можливість отримати тимчасове проживання на базі Університету Вітовта Великого в Каунасі, Литва. Якщо б Ви чи Ваші колеги або студенти хотіли скористатися цією можливістю, напишіть на цей імейл: milda.alisauskiene@vdu.lt

Програми підтримки українських науковців, які постраждали від військових дій

Автор: admin 07.03.2022

Програми підтримки українських науковців, які постраждали від військових дій.

 1. Програма підтримки, запропонована Познанським університетом імені Адама Міцкевича (Університет пропонує безкоштовне проживання в гуртожитку , харчування та забезпечення потреб першої необхідності. На тривалий термін пропонується фінансова і психологічна підтримка.
 2. Підтримка Фонду порятунку науковців (Scholar Rescue Fund (IIE-SRF)
 3. Перелік наукових лабораторій (переважно STEM), які готові працевлаштувати українських науковців і надати їм фінансову підтримку.

До уваги молодих науковців та авторів проектів!

Автор: admin 19.02.2022


Пропонуємо підбірку грантових пропозицій, відкритих для подачі заявок учасників.
Основні напрямки:
🏦освіта;
⚖️право;
🗽міжнародні відносини;
🧿психологія;
🗿філософія;
🏺історія;
📓соціологія;
💵економіка;
🔬антропологія;
🧬нейробіологія;

 1. Small Research Grants Program on Education:
  This program supports proposals from multiple disciplinary and methodological perspectives, both domestically and internationally, from scholars at various stages in their career. They anticipate that proposals will span a wide range of topics and disciplines that innovatively investigate questions central to education, including for example education, anthropology, philosophy, psychology, sociology, law, economics, history, or neuroscience, amongst others.
  Детальніше:
  https://www.spencer.org/grant_types/small-research-grant
 2. Education for democracy ( European Commission (EC) – Horizon Europe)
  Projects should contribute to all of the following expected outcomes: (1) Build robust evidence base for redesigning curricula in support of democracy, with an emphasis on students’ active participation and engagement in this process; (2) Toolkits for enhancing the humanistic and civic aspects of education with a view to promoting active democratic citizenship and empowerment, including through experimental approaches; (3) Strengthened democratic processes in education through the involvement of citizens in defining educational contents, learning environments and goals.
  Детальніше:
  https://ec.europa.eu/…/horizon-cl2-2022-democracy-01-04
 3. EUREKA Network Projects
  EUREKA Network projects are market-driven international R&D projects. They aim to develop marketable products, services or processes. Participation in international cooperation projects through EUREKA offers businesses, research institutes and higher education institutions a range of advantages.
  Детальніше:
  https://www.eurekanetwork.org/…/network-projects-all-year
 4. Call for proposals for action grants to support transnational projects on judicial training covering civil law, criminal law or fundamental rights:
  The objective of the call is to contribute to the effective and coherent application of EU law in the areas of civil law, criminal law and fundamental rights, as enshrined in the EU Charter of Fundamental Rights, and the rule of law related issues, by helping to address the training needs of justice professionals in these fields. The priorities of 2022 will concentrate funding on training activities and tools for training providers, as described below, in order to support cross-border training activities: for justice professionals, and/or for multipliers, such as judicial trainers or EU law court coordinators, where there are guarantees that the multipliers will pass on their knowledge to justice professionals in a systematic way, and/or or crossprofessional training, in order to stimulate discussions across judicial professions about the application of EU law and contribute to a European judicial culture across professional boundaries on precisely identified topics of relevance to the concerned professions.
  Детальніше:
  https://ec.europa.eu/…/opp…/topic-details/just-2022-jtra
 5. Unity in Ukraine ( U.S. Mission to Ukraine)
  Selected projects will work to promote a united Ukraine, inter-regional exchange of experience, consolidated project planning, and greater awareness of different regional, linguistic, and religious issues across various regions of Ukraine. The project implementers will encourage discussions at the regional and national levels on these topics to foster Ukrainian national unity. To achieve long-term and sustainable results for this initiative, partnerships are encouraged. Organizations should have a clear plan for a united Ukraine.
  Examples of successful proposals include, but are not limited to the following components:
  • Creating and reinforcing cooperation and networking between students to address social, political, environmental, health, and economic issues, which include inter-regional students’ exchange, student partnership.
  • Inter-faith cooperation to address social issues and promote positive change in communities
  • Foster cooperation, promote volunteerism, and empower and protect the rights of minorities, such as women, people with disabilities, ethnic minorities, etc. throughout Ukraine.
  • Using interactive discussions, debates, public hearings, seminars and conferences as a tool to reach out to target audiences for promoting access to information on the topics of a national and inter-regional value. Innovative methodology and tools are encouraged.
  Детальніше:
  https://www.grants.gov/web/grants/view-opportunity.html…
  Відділ міжнародного співробітництва (international@knu.ua) зможе надати всю необхідну детальну інформацію.