Державні стипендії для участі в магістерських програмах для отримання ступеня магістра в Литві

Автор: admin 25.03.2017

lithuania, country, europe

Міністерство освіти і науки Литовської Республіки із задоволенням пропонує громадянам України державні стипендії для участі в магістерських програмах очної форми навчання у вищих навчальних закладах Литви. Стипендії призначені для отримання ступеня магістра в Литві.

Дедлайн – 10 травня 2017 року

На навчальний 2017/2018 рік буде запропоновано 40 стипендій (щомісячна стипендія та допомога, яка покриває вартість навчання).

Вимоги до кандидатів:

1. Кандидат повинен бути громадянином України.

2. Кандидат повинен мати базову вищу освіту (ступінь бакалавра).

3. Кожний кандидат повинен мати офіційний лист про зарахування в магістерську програму на очну форму навчання в одному з литовських університетів.

4. Кандидат повинен добре знати литовську, англійську чи іншу мову, необхідну для вивчення обраної навчальної програми (рівень володіння мовою навчання не менше В2 відповідно до Європейської системи рівнів володіння іноземною мовою).

5. Стипендія не може бути надана кандидату, який вже отримав державну стипендію Литви для участі в магістерській програмі на очній формі навчання в Литві.

6. Стипендія не може бути надана кандидату, який навчається або планує навчатися за міжнародною програмою подвійного диплому, коли частина його / її навчання (як обов’язковий період обміну) буде проходити в країні проживання кандидата.

Фінансові умови

1. Усі затверджені кандидати отримуватимуть щомісячну стипендію у розмірі 380 євро протягом усього періоду навчання.

2. Допомога на покриття вартості навчання може надаватися тільки громадянам України, Республіки Білорусь, Грузії та іноземним громадянам литовського походження.

Допомога дорівнює одній стандартній вартості навчання, незалежно від того, чи перевищує або дорівнює її вартість навчання, встановлена вищим навчальним закладом. Якщо вартість навчання, встановлена вищим навчальним закладом, перевищує стандартну вартість навчання, кандидат, який отримав допомогу, зобов’язаний зі своїх коштів покрити різницю між вартістю навчання, встановленою вищим навчальним закладом, і стандартною вартістю навчання.

Стипендії виплачуються протягом усього навчального періоду (включаючи періоди канікул) шляхом щомісячного зарахування грошей на особистий банківський рахунок учня в Литві.

Допомога перераховується на банківський рахунок литовського вузу, в якому навчається студент, два рази на рік (до 1 листопада за осінній семестр та до 1 квітня за весняний семестр).

Фінансова підтримка (стипендія та / або допомога, що покриває вартість навчання) припиняється або зменшується, якщо іноземний студент:

1. Припиняє своє навчання за магістерською програмою в обраному університеті в Литві;

2. Не приступає до навчання в магістратурі вчасно;

3. Закінчує свої заняття більш ніж на 6 днів раніше, ніж планувалося;

4. Має академічні борги або академічну відпустку.

Необхідні документи:

Кандидат на отримання державної стипендії Литви на очну форму навчання для отримання ступеня магістра повинен подати заявку через онлайн-систему подачі заявок і додати такі документи у вигляді відсканованих копій:

Для першого відбіркового туру (до 10 ТРАВНЯ 2017):

1. Копія дійсного документа, що посвідчує особу.

2. Документ, що підтверджує рівень володіння мовою навчання: документ, виданий компетентною установою, що підтверджує мінімальний рівень володіння мовою навчання відповідно до Європейської системи рівнів володіння іноземною мовою.

3. Лист-обгрунтування (повинен бути заповнений онлайн).

Будь ласка, підготуйте лист-обгрунтування, що містить таку інформацію:

1. Опишіть свій досвід, досягнення, що пов’язані з обраною Вами програмою навчання в магістратурі в Литві.

2. Будь ласка, поясніть, чому Ви вибрали конкретну програму навчання в магістратурі та конкретний вищий навчальний заклад в Литві.

3. Як Ви вважаєте, як освіта в Литві допоможе вашій майбутній кар’єрі та особистому розвитку?

4. Чому Ви є відповідним кандидатом для отримання стипендії Литви?

4. Дві рекомендації литовською чи англійською мовою (повинні бути надані через онлайн-систему подачі заявок або додані в форму заявки у вигляді вкладення з використанням цієї стандартної форми).

5. Копія листа-підтвердження, виданого литовським вищим навчальним закладом, який підтверджує, що кандидат був прийнятий або проходить навчання в магістратурі на очній формі навчання, включаючи ім’я та прізвище кандидата, програму навчання, яку кандидат вивчає, та її державний код, період навчання кандидата.

Для другого відбіркового туру (до 10 липня 2017 року) – ТІЛЬКИ для умовно допущених кандидатів:

6. Документ, що підтверджує закінчену вищу освіту або відповідну освіту (диплом та додаток до нього) і його переклад на литовську, англійську або російську мови. Якщо кандидат отримав базову вищу освіту, але не отримав сертифікат (диплом та додаток до нього), він / вона може надати сертифікат вищого навчального закладу, розташованого в іншій країні, зазначивши завершену навчальну програму, пройдені курси або модулі, їх бали або оцінки, оцінку підсумкового іспиту або тему випускного проекту та його оцінку, а також його переклад на литовську або англійську мови.

7. Копія договору між кандидатом і вищим навчальним закладом Литви.

Відбір кандидатів:

Усі відповідні заявки з повним пакетом документів оцінюються експертами. Остаточне рішення щодо надання кандидатам стипендії буде ґрунтуватися на:

1. Мотивації кандидата (30%);

2. Рівні володіння мовою навчання (20%);

3. Академічних досягненнях (50%).

При прийнятті рішення представлені рекомендації також будуть прийматися до уваги.

Кандидати, що подали заявку на стипендію, будуть проінформовані про рішення (після першого відбіркового туру) електронною поштою. ТІЛЬКИ умовно затвердженим кандидатам буде запропоновано надати додаткові документи для другого відбіркового туру. Особи, допущені до другого відбіркового туру, будуть проінформовані електронною поштою про остаточне рішення щодо надання або відмови в наданні стипендії.

Після розгляду рішення Комісії буде складено резервний список бенефіціарів стипендії, і кандидатам, включеним до нього, буде запропонована стипендія, в разі, якщо кандидат із затвердженого списку бенефіціарів стипендії відмовиться від наданої допомоги. В такому випадку дата початку, а також умови виплати стипендії будуть встановлені шляхом внесення поправки до затвердженого списку бенефіціарів стипендії. Стипендія виплачуватиметься до завершення навчання кандидата. Кандидати, включені до резервного списку бенефіціарів стипендії, будуть повідомлені про таке рішення електронною поштою.

Увага!

Звертаємо Вашу увагу на те, що подача заявки на отримання стипендії та заявки на участь в магістерській програмі у вищих навчальних закладах Литви подаються окремо: ми наполегливо рекомендуємо спочатку подати заявку на участь в магістерській програмі, а потім – на стипендію Литовської держави.

Заявки повинні бути надані онлайн з доданими документами в будь-якому з таких форматів: JPEG, GIF, PNG, PDF.

Усі документи повинні бути надані у встановлені терміни. Зверніть увагу, що після закінчення зазначеного терміну ніякі зміни неможливі. Неповні заявки або заявки, надані після зазначеного терміну, розглядатися не будуть.

Будь ласка, майте на увазі, що ніякі інші документи, крім зазначених у додатку, розглядатися не будуть.

Документи повинні бути представлені тільки через онлайн-систему подачі заявок. Немає необхідності надсилати їх поштою, факсом або електронною поштою.

Важливі дати для кандидатів на навчальний 2017/2018 рік:

1 березня – 10 травня 2017 року: перший відбірковий тур;

Середина червня 2017 року: повідомлення для умовно відібраних кандидатів (перший відбірковий тур);

26 червня – 10 липня 2017 року: 2-й відбірковий тур (ТІЛЬКИ для умовно відібраних кандидатів);

Початок серпня 2017 року: повідомлення успішно відібраних кандидатів (другий відбірковий тур).

Важливі посилання:

Фонд підтримки освітніх обмінів http://www.stipendijos.lt/en

Онлайн-система для подачі заявок: https://apply.scholarships.lt

Список вищих навчальних закладів Литви: www.studyinlithuania.lt

Контактна інформація:

Фонд підтримки освітніх обмінів

Відділ освітніх програм вищої освіти

Rožių al. 2 Vilnius, LT-03106, Литва

Телефон: (+ 370 ~ 5) 261 0592

E-mail: master.scholarships@smpf.lt

 

Залиште коментар