Історія навчання за програмою ЕРАЗМУС+ від студента економічного факультету – Дениса Бабаєва. “Учітесь, читайте, І чужому научайтесь, Й свого не цурайтесь”.

Автор: admin 06.06.2017

Мені випала честь та нагода відвідати у другому семестрі 2017 року дивовижний Університет імені Лучіана Блага, що знаходиться в центрі містичної Трансільванії – місті Сібіу, Румунія.

фото 1  фото 2

Перш за все потрібно зазначити причини вибору саме цього університету. Що стосується країни, то перш за все, так склалося що через географічні та історичні умови, наші країни є дуже схожими, але на відміну від України, Румунія приєдналася до ЄС в 2008 році. В свою чергу, Україна остаточно та твердо вибрала європейський вектор розвитку, саме тому, мені, як студенту, майбутньому економісту та громадянину України який будуватиме майбутнє нашої країни, було дуже цікаво як Румунія змінилася після вступу в ЄС, які цінності змінилися, які ідеї та думки у студентів цієї країни і яке бачення майбутнього у мешканців Румунії.

фото 3

По-друге, Румунія, а особливо Трансільванія – це один з найбільш містичних та легендарних регіонів всієї Європи, який отримав цей статус завдячуючи великій кількості замків, фортець та легенд пов’язаних з ними, чого лише легенда графа Дракули варта, як можна відмовитись від шансу поринути у цю містичність особисто?!

фото 5 фото 4

фото 6

По-третє, порівнюючи Румунію з іншими європейськими країнами, ціни значно нижчі, хоч і трохи вищі на продукти харчування ніж в Україні, на навні товари та послуги вони навіть нижче, зокрема окремої уваги хочу звернути на транспорт в Румунії, адже для всіх студентів користування послугами залізниці є 100% безкоштовним, а в разі якщо у вас буде потреба відвідати інші європейські країни, наприклад на конференції або полетіти додому на Великдень – в Румунії представлені основні лоу-кост перевізники з найнижчими цінами на квитки.

Для українців адаптуватися в цій країні дуже легко, адже наші культури дуже переплетені та схожі. Потрібно підмітити схожість не лише в традиціях та культурі в цілому, але й в гастрономічному аспекті – якщо ви звикли до українського борщу, то не хвилюйтеся, в румунській кухні є смачна заміна – чорба, і найсмачніша чорба, яку я куштував – це чорба в університетській їдальні! Будьте певні, у вас буде можливість скуштувати національні страви й інших країн, адже кожного семестру проводиться International dinner!

фото 7 фото 8 фото 9

Що ж стосується самого Університету імені Лучіана Блага, то це один з провідних університетів країни, який надає якісну європейську освіту. Так як я навчаюся на економічному факультеті, я звернув увагу на те, що в програмах підготовки фахівців дуже багато предметів пов’язаних з розвитку економіки ЄС, а не лише національної економіки. Навчання проходить на практичних кейсових завданнях, запрошують багато професорів з інших ВУЗів та представників реального бізнесу. За останні роки, Університет запустив дуже багато програм англійською мовою та підписав договори партнерства з десятками університетів Європи, таким чином приймаючи великий потік студентів з різних країн, зокрема і нас, українців.

фото 10

Особисто мій досвід перебування в цьому університеті та місті значно розширив як мої професійні знання, так і горизонти моїх думок в цілому. Еразмус – це неймовірний шанс вийти з зони комфорту, поринути у іншу культуру та подивитися на своє буденне життя в Києві зі сторони, це ніби життя в житті тривалістю один семестр. Звичайно причин взяти участь в такій програмі є безліч, я в свою чергу хочу наголосити на трьох головних причинах, які з моєї точки зору зможуть розвинути вашу особистість:

1. Мови. Окрім того що це неймовірний шанс покращити рівень своєї англійської мови, адже навчання проходить виключно англійською, у вас буде неймовірний шанс повчити інші мови та навчити інших нашої мови, адже ви постійно будете перебувати в оточенні студентів з усього світу.
  2. Культури. Коли ви просто мандруєте, як правило ви маєте шанс оглянути все галопом і сфотографувати основні пам’ятки, але перебуваючи один семестр – ви живите в цьому середовищі і знайомитесь з культурою та традиціями набагато глибше, ба більше, перебуваючи студентом за обміном, ви знайомитесь не з однією культурою, а одразу з декількома, у моєму випадку я живу в гуртожитку з студентами більше ніж з 15 країн.
  3. Люди. У нашому колі є приказка “Erasmus once – Erasmus forever”, адже дійсно ми як одна велика міжнародна сім’я, і будьте певні, що після семестру такої програми, ви матимете друзів, знайомих з усіх куточків світу з якими будете підтримувати зв’язок.

Студенти нашого ВУЗу гідно представили нашу країну та університет. Ми неодноразово приймали участь в різноманітних конференціях та заходах та були переможцями в різних конкурсах.

фото 11 фото 12 фото 13

Окрім того, що ми мали шанс повчитися за кордоном, ми ще й ділилися досвідом нашого рідного альма-матер – Київського національного університету імені Тараса Шевченка, адже наш ВУЗ теж має чим пишатись.

Як казав Тарас Шевченко:

“Учітесь, читайте, І чужому научайтесь, Й свого не цурайтесь”

(Координатор проекту – доц. Харламова Г.О.)

В рубриках: Новини