Once Erasmus – forever Erasmus!

Автор: admin 17.02.2018

Поговоримо про Erasmus? Багато студентів думають, що навчання за кордоном – це або дуже дорого, або нереально. Тобі справді доведеться попрацювати над собою, але результат дійсно того вартий – збирай до купи всі свої навички, формуй пакет документів і – тадааааааам! – ти претендент на стипендію Erasmus+ Global! Віза, валіза, квитки і ти вже студент європейського університету. Цікаво, правда?

Ми також були такими претендентами, а зараз ми вчимося в університеті прикладних наук Новіа (Novia University of Applied Sciences) в місті Турку у Фінляндії. Загалом університет розташований у чотирьох кампусах з центром у м. Вааса. В кампусі Турку навчається трошки більше тисячі студентів, це на хвилинку навіть менше ніж на нашому факультеті! Освіту можна отримати шведською та англійською мовами. В кампусі Турку більшість освітніх програм спрямовані на отримання магістерського ступеня, наприклад магістр судобудівництва, магістр бізнес адміністрування, магістр культури та мистецтва, магістр інженерії.

Era1

А бакалаврську та магістерську освіту повного циклу за однією програмою можна отримати, наприклад, за програмою «Соціальні сервіси», на якій ми і навчаємось. Програма навчання включає в себе такі дисципліни: «Сучасні напрямки у соціальному забезпеченні та охороні здоров’я», «Мультикультурна соціальна робота», «Поточна професійна практика» та інші. За бажанням можна взяти курси, що цікавлять, за наявності таких в інших освітніх програмах або закладах. Цікаво зазначити, що окрім студентів за обміном з різних країн, таких як Німеччина, Франція, Іспанія, Канада, Еквадор, Мексика, Греція, Сербія, Австрія, Чехія, Італія велика кількість студентів, що навчаються стаціонарно, також з різних європейських країн. Так, наприклад, ми зустріли й українців.

Навчання тут суттєво відрізняється від українського. Чим? По-перше, рівнем відповідальності та самостійності студента: на самостійну роботу відводиться багато часу і при цьому кількість аудиторних годин зведена до мінімуму. По-друге, яка ж теорія без практики – саме таким є основний принцип навчання майбутніх фахівців. Ми маємо унікальну можливість самостійно обирати сферу свого наукового інтересу та досліджувати його як з практичної, так і теоретичної сторони – окремо для цього маємо спеціальні курси. Більше того, можливим є побачити роботу соціального працівника в різних установах, так би мовити, з середини. Окрім індивідуальної роботи, кожен з нас може долучитися до групових проектів, сутність яких полягає не лише в теоретичній розробці, а й у практичному відтворенні.

Поглибити свої теоретичні знання можна відвідавши одну з місцевих бібліотек. На наше здивування, їх тут велика кількість і вони користуються гарним попитом, не зважаючи на те, що у вільному доступі є багато електронних джерел. У бібліотеці можна не лише плідно попрацювати, а й відпочити в тиші.

Оскільки Новіа – шведськомовний університет, ми отримали можливість безкоштовно вивчати шведську мову у спеціалізованому культурному центрі. Цікавим є те, що багато родин у Турку є двомовними, не зважаючи на те, що фінська та шведська мови належать до різних мовних груп. Проживши тут всього місяць, ми почуваємося практично як місцеві (хіба що не говоримо фінською). За це варто подякувати нашим тьюторам та викладачам, які багато сил та часу докладають для нашої адаптації та інтеграції у фінське середовище.

Era2

На початку ми були дуже вражені різноманіттям студентського життя. Майже щодня в місті відбуваються десятки розважальних заходів за межами університетів. Для кращого знайомства з фінською культурою створені спеціальні програми “Get Finternational” та “Friendship program”. В рамках цих проектів можна познайомитися ближче з фінськими родинами та навіть відвідати найважливішу подію для місцевих школярів – випускний бал! На окрему увагу заслуговує фінська сауна – за статистикою, на кожні три особи припадає по одній сауні. Це не лише елемент культурного відпочинку, а й місце для вирішення важливих справ.

Приємною та значущою складовою студентського життя є подорожі. Перед тобою відкривається горизонт незвіданих земель та прекрасних можливостей, не чекай, досліджуй! Ми вже відвідали місто Хельсинки, де мали змогу познайомитись з історичними та культурними пам’ятками фінської столиці.

Era3

Erasmus турбується про своїх студентів, створюючи максимально комфорті умови для навчання та перебування в різних університетах Європи. Недарма кажуть: once Erasmus – forever Erasmus!

Студенти факультету психології

Вікторія Горейко, Євгенія Ромашова, Юлія Люта, Ярослав Ведмідь

Матеріали взяті з сайту http://www.psy.univ.kiev.ua/ua/news/522-once-erasmus-forever-erasmus

 

Залиште коментар