Фонд Александера фон Гумбольдта, Німеччина

Автор: admin 07.03.2016

Фонд Александера фон Гумбольдта (Alexander von Humboldt-Stiftung) – незалежна фундація, яку було засновано в 1860 році у Берліні та відроджено у 1953 року у Бонні. Вона була створена для підтримки висококваліфікованих учених незалежно від фаху чи національності шляхом надання індивідуальних дослідницьких стипендій та премій для виконання наукових досліджень у Федеративній Республіці Німеччині та встановлення наукових зв’язків з вченими різних країн.

Щорічно відбірковим комітетом AvH на конкурсній основі надається біля 600 Дослідницьких стипендій. У конкурсі можуть брати участь вчені всіх національностей і всіх галузей знань. При цьому не існує ніяких квот стосовно наукових спеціальностей або країн: єдиний критерій відбору – наукова кваліфікація апліканта. Тривалість стипендії 6-12 місяців з можливістю подовження до 24 місяців. Розмір стипендії на сьогодні складає від 2100 до 3000 євро на місяць, без утримання податків.

Знання німецької мови не є обов’язковим для участі в конкурсі. Під час перебування в ФРН, іноземним вченим за їхнім бажанням надається можливість вивчити німецьку мову в одному з філіалів Гете-Інституту в Німеччині. Під час стипендії AvH надає фінансову підтримку для участі в наукових конференціях у інших країнах Європи та підтримує приїзд до Німеччини сімей стипендіатів.

Дослідницькі стипендії та дослідницькі премії фонду Гумбольдта

 Пакет програм підтримки Фондом Александера фон Гумбольдта наукових досліджень складається з:

Постдокторанти, які захистили дисертацію  не більш ніж 4 року тому, можуть подавати заяви на підтримку проведення ними наукових досліджень в Німеччині на період від 6 до 24 місяців.

Премія Софії Ковалевської  надається всім вченим зі всіх країн і зі всіх наукових дисциплін, при цьому дисертації цих вчених повинні бути захищені не більш ніж шість років тому, і містити видатні наукові результати, представлені публікаціями в міжнародно визнаних наукових журналах чи виданнях.

 Вченому, відміченому премією Софії Ковалевської протягом наступних п’яти років для проведення наукових досліджень за його вибором надається сума більш ніж 1.5 мільйони Євро. Ця премія повинна дати змогу лауреату фінансувати власну робочу групу при якомусь німецькому університеті чи дослідницькому інституті, і при цьому покривати його витрати на проживання.

Для досвідчених вчених (які захистили свою дисертацію не більше ніж 12 років тому) важливішою є гнучкість: ці вчені своє перебування в Німеччині загальної тривалості не більше ніж 18 місяців можуть розбити на три частини. Отже, це надає можливість керівникам робочих груп, молодим спеціалістам чи тим, хто щойно здобув звання професора, розбудовувати міжнародну кооперацію зі своїми німецькими колегами, зберігаючи свою посаду і не беручи довготермінових відпусток на батьківщині.

Фонд Александера фон Гумбольдта надає  Дослідницьку премію Фрідріха Вільгельма Бесселя міжнародно визнаним вченим з закордону, які захистились менш ніж 18 років тому, відзначаючи при цьому дотеперішні видатні наукові результати цієї багатообіцяючої наукової особистості. Лауреати премії запрошуються для проведення досліджень в Німеччині за власним науковим вибором в кооперації зі своїми колегами на протязі (в цілому) від півроку до року. Премія дотується сумою 45.000 Євро.

За правилами номінування самовисування не допускається.

Крім того, Фонд Александера фон Гумбольдта надає Гумбольдтівську дослідницьку премію міжнародно визнаним вченим з закордону як відзначення загального наукового доробку цього дослідника. Лауреати премії запрошуються для проведення досліджень в Німеччині за власним науковим вибором в кооперації зі своїми колегами на протязі (в цілому) від півроку до року. Премія дотується сумою 60.000 Євро.

Провідні зарубіжні вчені світового рівня з усіх галузей науки, від яких очікується, що з допомогою цієї премії їх наукові зусилля дадуть довготерміновий вклад в підсилення міжнародної конкурентоздатності Німеччини як місця проведення наукових досліджень, можуть бути номіновані на звання Гумбольдтівського професора.

Звання Гумбольдтівського професора, що фінансується Міністерством Освіти та Науки в рамках Міжнародного Дослідницького Фонду Німеччини, дозволяє проводити довготермінові, орієнтовані на майбутнє дослідження в вищих навчальних закладах та дослідницьких інститутах Німеччини. Фінансування премії в розмірі як правило 5 мільйонів Євро для експериментальних наук і, відповідно, 3.5 мільйонів Євро для теоретичних наук, надається протягом п’яти років. Номінацію на звання здійснюють німецькі вищі навчальні заклади; зарубіжні наукові заклади можуть брати участь в номінації спільно з німецькими вищими навчальними закладами.

Участь в конкурсі

Право на участь в конкурсі мають особи, з науковим ступенем не нижче кандидата наук і мають наукові публікації в зарубіжних журналах. Вік претендента не повинен перевищувати 40 років. Знання німецької мови потрібне тільки для представників гуманітарних наук. Для здобувачів з природничих, інженерних наук та медицини цілком достатньо хорошого знання англійської мови. Під час перебування в ФРН, іноземним вченим за їхнім бажанням надається можливість вивчити німецьку мову в одній із філій Гете-Інституту в Німеччині. Під час стипендії AvН надає фінансову підтримку для участі в наукових конференціях в інших країнах Європи і підтримує приїзд до Німеччини сімей стипендіатів. До подачі клопотання про надання стипендії Фонду імені Александра фон Гумбольдта пошукач повинен знайти науковий заклад, вченого, які готові його прийняти, і узгодити з ним план дослідницької роботи.
При цьому здобувач вирішує сам, куди йому звернутися з проханням в прийомі – в університет або вищий навчальний заклад другого типу, в один з інститутів Товариства імені Макса Планка або в якийсь великий дослідницький центр або, може бути, в один з численних дослідних інститутів . Клопотання в наданні стипендії приймаються цілий рік.

Фінансові умови

Дослідницькі стипендії надаються на термін ось 6 до 12 місяців. Можливо також їх продовження на термін в цілому до 24 місяців. Розмір місячної дослідницької стипендії Фонду імені Александра фон Гумбольдта в залежить від віку і наукової кваліфікації стипендіата. Стипендії не оподатковуються. Фонд компенсує стипендіатам дорожні витрати, виплачує допомогу на дружину/чоловіка і дітей, компенсує витрати стипендіатів по участі в конгресах, оплачує проходження ними курсу навчання німецької мови (в тому числі оплачує курс німецької мови для подружжя) і багато іншого.
У разі, якщо того вимагає робота над дослідницьким проектом, стипендія може бути використана для перебування строком до 6 місяців в іншій європейській країні (за винятком лише той, з якої прибув стипендіат).

Умови участі в програмі Підтримки Фондом Гумбольдта дослідних груп:

1. Один із претендентів повинен працювати в науково-дослідному інституті в одной из країн світу (за винятком, Австралії, Канади, Японії, Ново Зеландії, Західній Європі і США) і вже спонсоруватися Фондом Олександра фон Гумбольдта стипендією для наукового співробітництва або премією на дослідження.

2. Один з претендентів повинен працювати в науково-дослідному інституті в Німеччині.

3. Мінімальна кількість учасників в дослідницькій групі – 2 (один з них з Німеччини). Максимальна кількість інститутів, залучених до співпраці – по два з кожного боку.

4. Термін від останнього фінансування претендента фондом понад 2 роки.

5. Не фінансуються кілька дослідницьких груп з одним і тим же учасником.

Детальна інформація за посиланням  https://www.humboldt-foundation.de/web/about-us.html

В рубриках: Фонди

 

Залиште коментар