Гранти і стипендії: США

study-usa

Сполучені Штати Америки — це країна, в якій спостерігається постійна модернізація системи освіти. У США немає єдиної національної системи освіти. Для кожного з штатів характерна своя система освіти та свої особливості, тому основною рисою освіти в цій країні є децентралізація.

Плата за навчання варіює дуже широко, від $ 10 000 в рік за навчання в Community College до $ 100 000 за навчання в найпрестижніших ВНЗ країни. В Америці, країні брендів, освіта теж має бренд. Для американських роботодавців важливу роль відіграє наявність іменитого ВНЗ в резюме майбутнього працівника, проте не вирішальну.

Щоб вступити в американський ВНЗ достатньо мати високий рівень англійської мови і кошти на оплату навчання.

Як правило для іноземців, що поступають до вищих навчальних закладів висуваються такі критерії:

В університетах можуть вимагати результати тестів ACT або SAT, які демонструють готовність абітурієнта до навчання у вузі, а також переклад атестата в систему GPA (Grade Point Average) для визначення середнього балу успішності абітурієнта.

До того ж, для вступу на деякі спеціальності можуть існувати додаткові вимоги, які, звичайно ж, вказані в інформаційних брошурах і на сайтах навчальних закладів. Такі вимоги можуть включати додаткові іспити зі спеціальності, проходження творчого конкурсу і т. п.

Для того щоб претендувати на зарахування до магістратури, слід виконати ряд вимог.

По-перше, вступник повинен мати диплом бакалавра відповідної спеціальності, а по-друге, продемонструвати високі показники академічної успішності, відповідний рівень знання англійської мови, а також надати результати професійних тестів, як наприклад, GRE (Graduate Record Examination), GMAT (Graduate Management Admission Test) та інших спеціалізованих тестів, відповідних обраної спеціальності.

Стипендії та гранти в США

Студенти можуть претендувати на стипендію при навчанні в американському ВНЗ. Стипендія буде виражатися в знижці на вартість навчання. Ця знижка може бути 10-30%, а також і більш істотною, 50% і навіть в 70%. Іноді стипендія може також поширюватися і на вартість проживання, харчування. Для отримання стипендії студент повинен демонструвати високі академічні показники і активність.

Окремо надається можливість отримання стипендії для спортсменів. Учасники мають можливість вибирати коледж, за команду якого хотіли б грати і де хотіли б тренуватися.

Відповідно до статистики, 80% іноземних студентів у США самі оплачують своє навчання. Однак, якщо вам такі витрати не по кишені, можна звернутися за фінансовою допомогою. В Америці існує багато організацій, що надають матеріальну підтримку іноземним студентам (стипендії, гранти, позики тощо). Стипендії різних видів видають і самі університети, але в більшості випадків отримані кошти доведеться відпрацьовувати (наприклад, тип стипендії assistantship припускає роботу з надання допомоги професорові). Конкурс на одержання фінансової допомоги в будь-якому університеті або приватному фонді дуже високий, і дістається вона лише найкращим і здібним абітурієнтам – тим, хто досконало знає мову й має гарну підготовку. У їхньому числі виявляється лише кожен п’ятий заявник.

Щоб одержати стипендію, претендентам з України найкраще взяти участь в одному з конкурсів, спеціально призначених для наших студентів та аспірантів. Уряд США фінансує, наприклад, програми аспірантських і докторських стипендій ім. Едмунда Маски, програму ім. Фулбрайта тощо. При цьому, як правило, стипендію або грант легше одержати тим, хто збирається їхати в США на магістерську програму або в докторантуру.

Під час навчання студентам дозволяється працювати 20 годин на тиждень (у канікули – 40 годин), але тільки на території кампуса. Заробітки, як правило, дуже невеликі, і всерйоз розраховувати на цю можливість не варто. Витрати на проживання істотно коливаються залежно від місця, де розташований навчальний заклад. Найвища вартість життя у великих містах – Нью-Йорку, Лос-Анджелесі, Чикаго, до “дорогих” штатів належать Нова Англія й Каліфорнія.

Мовні школи США

Одна з основних вимог до тих, хто збирається вчитися в США, – відмінне знання англійської мови. Вам доведеться здавати тест на знання англійської як іноземної – TOEFL, і до нього потрібно готуватися особливо. Відповідні підготовчі курси пропонують як українські, так і американські мовні школи. Останні кращі тим, що навчаючись там, ви потрапляєте в мовне середовище.
Майже при кожному американському університеті існує мовне відділення ESL (English as a Second Language). Набір варіантів навчання дуже великий – від загальної англійської (стандартний курс, інтенсив, індивідуальні заняття з викладачем) до таких спеціалізованих програм, як “робота плюс навчання”, “англійська для навчання в бізнес-школі”, “підготовка до університету”, “міжнародний академічний рік”. Почати заняття можна з будь-якого рівня (їх п’ять – від beginner до high intermediate).

Приватні Коледжі мають самостійне управління, тому вартість навчання звичайно вища, а кількість студентів менша, ніж у державних організаціях.

Всі великі міжнародні лінгвістичні центри – LAL, Aspect, EF, International House, Regent та інші – мають свої відділення в різних регіонах США. Багато мовних програм передбачають поєднання навчання з відпочинком на американських курортах. Трохи дешевше в порівнянні з великими містами коштує навчання мові в невеликих університетських містечках, причому “просунуті” студенти мають можливість одночасно відвідувати університетські лекції. Це так звана програма “Bridge Program”, що є своєрідним “мостом” між мовними курсами та університетом.

Стипендії від американської асоціації вищої освіти для жінок

Американська асоціація вищої освіти для жінок (American Association of University Women – AAUW) надає стипендії жінкам з різних країн світу для нав­чан­ня, або про­ведення досліджень у ви­щих навчальних закладах і установах США. Заснована у 1917 р., має близько 1000 відділень, налагоджено співпрацю з 500 вищими навчальними закладами світу. Щороку понад 200 жінок з різних країн здобувають гранти і стипендії асоціації. Докладніше –  http://www.aauw.org

Можливості, що надає американська рада з міжнародної освіти та наукових досліджень

Американські ради з міжнародної освіти та наукових досліджень (ACTR/ ACCELS) – це міжнародна неприбуткова організація, метою якої є підтримка розвитку освіти у всьому світі. Діяльність організації зосереджена на академічному обміні, професійному та дистанційному навчанні, розробці навчальних планів, наданні технічної допомоги, підтримці досліджень та інституційному розвитку. На сьогодні, Американські Ради є однією з провідних організацій США з питань освіти та міжнародного навчання, яка адмініструє понад 30 програм. Докладніше –  https://www.americancouncils.org/

Американська рада наукових товариств

Американська рада наукових товариств (American Council of Learned Societies) – це приватна неприбуткова організація створена в 1919 році з метою налагодження співпраці між науковими установами, товариствами, що працюють у галузі гуманітарних і соціальних наук. Напрями діяльності Ради – надання грантів і стипендій для проведення наукових досліджень у галузі гуманітарних і соціальних наук; фінансова підтримка організації наукових конференцій, створення нових наукових товариств, впровадження інновацій. Докладніше –  http://www.acls.org

Рада міжнародних наукових досліджень та обмінів

Рада міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) – це міжнародна неприбуткова організація створена у 1968 р. з метою покращення якості освіти, посилення впливу незалежних ЗМІ та сприяння розвитку громадського суспільства шляхом адміністрування інноваційних програм.  Чисельність організації – понад 500 професіоналів з різних куточків світу.  Докладніше –  http://www.irex.org/

Освітні програми IREX:

Програма обміну для студентів вищих навчальних закладів (UGRAD)

Програма обміну для студентів ВНЗ надає можливість студентам першого, другого та третього курсів навчатися протягом одного академічного року в університетах або дворічних чи чотирирічних коледжах США.

Програма обміну для студентів вищих навчальних закладів (UGRAD) є програмою Бюро у справах освіти та культури Державного департаменту США і адмініструється Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX). Програма обміну для студентів ВНЗ надає можливість студентам першого, другого та третього курсів з Азербайджану, Білорусії, Вірменії, Грузії, Казахстану, Республіки Киргизія, Молдови, Російської Федерації, Таджикистану, Туркменістану, України та Узбекистану навчатися протягом одного академічного року в університетах або дворічних чи чотирирічних коледжах США.

Учасники відбираються шляхом відкритого конкурсу. Всі учасники будуть:

Студенти, які на час подання документів на конкурс є першокурсниками, проживатимуть в американській родині або студентському гуртожитку та відвідуватимуть дворічний коледж. Студенти, які на час подання документів на конкурс навчаються на другому та третьому курсах, житимуть у студентських гуртожитках та навчатимуться у чотирирічних коледжах та університетах.

Спеціальності: Американські студії, антропологія, бізнес, біологія, бухгалтерський облік, геологія, економіка, журналістика та ЗМІ, інженерія, комп’ютерні дисципліни, кримінальне право, менеджмент готельного та ресторанного господарства, менеджмент охорони навколишнього середовища, методологія освіти, міжнародні відносини, планування міста, політологія, право, психологія, сільське господарство, соціологія, фізика, хімія та інші спеціальності.

Ця програма повністю фінансується і передбачає:

Програма стипендій ім. Едмунда С. Маскі (MUSKIE)

Програма MUSKIE надає можливості навчання в університетах США для отримання ступеня магістра.

Програма стипендій ім. Едмунда С. Маскі (Muskie) є програмою Бюро у справах освіти та культури Державного департаменту США та адмініструється Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX). Програма ім. Мuskie надає можливості навчання в університетах США для отримання ступеню магістра громадянам Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Грузії, Казахстану, Киргизстану, Молдови, Росії, Таджикистану, Туркменістану, України та Узбекистану.

Учасники відбираються шляхом відкритого конкурсу.

Навчальні дисципліни для громадян України: адміністрування бізнесу, економіка, право, державне управління, громадська політика.

Учасники будуть:

Програма повністю фінансується і передбачає:

Кандидати, які стануть півфіналістами конкурсу, повинні скласти іспити TOEFL, GRE або GMAT.

Програма Педагогічної майстерності вчителів (ТЕА)

Програма Педагогічної майстерності вчителів (ТЕА) є програмою Бюро у справах освіти та культури Державного департаменту США і адмініструється Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX). Програма TEA надає унікальну можливість вчителям загальноосвітніх шкіл Євразії та Південної Азії поглибити компетентність у предметах, які вони викладають, покращити навички викладання, дізнатись більше про США.

Учасники програми відвідають Сполучені Штати Америки, щоб взяти участь у 6-тижневій програмі підвищення кваліфікації в одному з американських університетів. Програма підвищення кваліфікації включатиме академічне навчання та інтенсивний тренінг з методів викладання, написання навчального плану, стратегій викладання в умовах рідних країн учасників, лідерства в освіті, а також навчання роботі в мережі Інтернет і електронній обробці текстів для їх використання у процесі викладання. Шеститижнева програма також включатиме 3-тижневе стажування у середній школі з метою активної співпраці учасників з американськими колегами та учнями. Програма запропонує учасникам культурну програму та академічну підтримку.

Навесні 2011 року американські вчителі відвідають учасників програми з Євразії та Південної Азії. Також по завершенню візитів програма TEA надасть учасникам із Євразії та Південної Азії гранти для придбання необхідних навчальних матеріалів, проведення тренінгів для інших вчителів, а також проведення інших заходів як продовження обміну.

Учасники відбираються шляхом відкритого конкурсу.

Програма повністю фінансується і забезпечує:

Програма ім. Г. Гамфрі

Програма ім. Гамфрі пропонує стажування у США, без отримання ступеню, яке включає академічну програму та професійне стажування фахівців, які знаходяться на середньому етапі професійної кар’єри, у певних галузях для громадян України та інших країн світу. Програма пропонує можливості для професійного розвитку завдяки вивченню вибраних навчальних дисциплін в університеті під час академічної програми (тривалість – 9 місяців), участі у конференціях, спілкуванню у професійних мережах, та набуттю практичного досвіду під час обов’язкового стажування (тривалість – 3 місяці).

Приймаючі університети: Щороку вісімнадцять відомих університетів США приймають до себе стипендіатів програми ім. Гамфрі. Відбір університетів здійснюється на підставі сукупності їхніх досягнень у конкретних галузях, ресурсів та підтримки, які вони можуть надати стипендіатам програми ім. Гамфрі.

Фінансування: Основне фінансування програми ім. Гамфрі здійснюється конгресом США через Бюро у справах освіти та культури Державного департаменту США. Інститут міжнародної освіти (IIE) допомагає Державному департаменту США в адмініструванні програми ім. Гамфрі.

Галузі (PDF 193 KB) на 2019 – 2020 академічний рік для громадян України:

Вимоги до учасників конкурсу: усі кандидати повинні мати щонайменш закічену вищу освіту (ідеально – у тій галузі, на яку вони подають заявку), щонайменш п’ять повних років досвіду роботи (бажано у тій галузі, на яку вони подають заявку),  обмежений або жодного досвіду навчання у США. Учасники конкурсу повинні продемонструвати лідерські якості, відданість громадській діяльності та гарне володіння англійською мовою. Очікується, що учасники програми матимуть навички адміністраторів та менеджерів.

Контактна інформація: координатор програми: (044) 521-5273,  kyivhumphrey@state.gov

Докладніше –  https://ua.usembassy.gov/uk/education-culture-uk/exchange-programs-uk/academic-exchanges-uk/hubert-h-humphrey-program-uk/

Міжнародний центр ім. Вудро Вільсона

Міжнародний центр ім. Вудро Вільсона (Woodrow Wilson International Center) – заснований Конгресом США у 1968 році на честь президента Вільсона. Завданням Центру є сприяння співпраці політиків і науковців на національному і міжнародному рівнях. Центр підтримує дослідження у галузі гуманітарних і соціальних наук (зокрема з історії, політології та міжнародних зв’язків) шляхом надання стипендії, грантів, нагород. Докладніше –  http://www.wilsoncenter.org/

Гранти від корпорації IBM

Корпорація IBM (International Buisness Machines Corporation) – найбільша транснаціональна корпорація у світі в галузі інформаційних технологій. Корпорація створена в 1911 р. як Computing-Tabulating-Recording Company шляхом об’єднання трьох компаній, які виготовляли перфокартні табулятори та іншу офісну продукцію, а з 1924 р. назву змінили на IBM. На сьогодні корпорація має 7 філій та 9 лабораторій в різних країнах світу. IBM виробляє та продає апаратне та програмне забезпечення, надає стипендії талановитим аспірантам з різних кра­їн світу, які працюють над розвитком, роз­роб­ленням і створенням інформаційних технологій у нау­кових дисциплінах і галузях знань (фундаментальних для розвитку інновацій), як комп’ютерні науки та інженерія, математичні науки, електро та машинобудування, хімія, матеріалознавство, фізика та економіка. Докладніше –http://www.ibm.com/us/en/

Стипендії від корпорації Карнегі

Корпорація Карнегі (Carnegie Corporation) – один з найстаріших благодійних фондів США, заснований у 1911 році в Нью-Йорку на кошти Ендрю Карнегі з метою сприяння розвитку освіти, поширенню знань і налагодженню порозуміння. Корпорація надає гранти державним установам, університетам, громадським організаціям для виконання інноваційних проектів, які відповідають вимогам певної програми фонду, мають міжнародне спрямування і  є вагомими для суспільства. Докладніше – http://carnegie.org/

Стипендії від фонду цивільних досліджень і розвитку

Фонд цивільних досліджень і розвитку (CRDF Global) –  громадська некомерційна організація, заснована в 1995 році Національним науковим фондом  США з метою сприяння міжнародній науково-технічній співпраці шляхом надання грантів, стипендій і технічних ресурсів для науковців і дослідників. Фонд розташований в Арлінгтоні (Вірджинія, США), має представництва в Україні (Київ), Казахстані (Алмата), Росії (Москва), Азербайджані (Баку, з 2010 року) та Йорданії (Амман, з 2010 року). Основні напрями діяльності Фонду в Україні – надання грантів науковцям для проведення досліджень у галузі прикладних і фундаментальних наук; надання грантів на придбання обладнання, підтримку комерціалізації технологій, проведення наукових конференцій і семінарів; сприяння інтеграції наукових досліджень і вищої освіти. Докладніше – http://www.crdf.org.ua/

Фонд Ендрю Меллона

Фонд Ендрю Меллона (Andrew W.Mellon Foundation) – неприбуткова організація створена у 1969 році шляхом об’єднання двох Фондів (Avalon Foundation та Old Dominion Foundation) з метою сприяння співпраці між установами США та інших країн світу, діяльність яких пов’язана з вищою освітою, інформаційними технологіями, культурою, мистецтвом, збереженням навколишнього середовища. На сьогодні фінансуються проекти у галузі екосистеми (особливо рослинної і наземної),  розвитку інновацій. Не фінансуються дослідження у галузі енергетики, глобального потепління. Докладніше –www.mellon.org

Фонд Форда

Фонд Форда (Ford Foundation) – американський благодійний фонд, створений для фінансування програм з підтримки демократії, подолання бідності, налагодження міжнародної співпраці та людського розвитку. Штаб-квартира фонду розташовується в Нью-Йорку. Докладніше – http://www.fordfoundation.org/

HAVIGHURST

Центр HAVIGHURST (The Havighurst Center) створено при Університеті Маямі з метою налагодження співпраці та сприянню міждисциплінарних досліджень науковців з Росії, Східної Європи, Євразії та США. Центр щорічно надає стипендії молодим науковцям з різних країн світу для читання лекцій і проведення досліджень в Університеті Маямі (галузь досліджень – довільна (проте, щороку змінюється). Докладніше –  http://www.units.muohio.edu/havighurstcenter/opportunities/postdoctoral.html

SABIT. Спеціальна американська програма ділових стажувань

Спеціальна американська програма ділового стажування (SABITSpecial American Business Internship Training Program) була розроблена в 1990 році Адміністрацією Міжнародної Торгівлі в Міністерстві Торгівлі США у Вашингтоні. Мета програми – сприяння економічній реструктуризації Нових Незалежних Держав (ННД) – Вірменії, Азербайджану, Білорусії, Грузії, Казахстану, Киргизстану, Молдови, Росії, Таджикистану, Туркменістану, України та Узбекистану.

Завдяки роботі досвідченого персоналу програми, як у Вашингтоні, так і в ННД, SABIT проводить стажування менеджерів середньої та вищої ланки, вчених і інженерів з ННД в малих, середніх і великих американських компаніях і організаціях.

Докладніше – http://www.sabitprogram.org/

Стипендії AIESEC для студентів

AIESEC – це міжнародна організація із 60-річним досвідом, яка надає можливість студентам розвинути лідерські навики, взяти участь у міжнародній програмі стажувань та глобальному навчальному середовищі.

Щорічно AIESEC виступає організатором різноманітних проектів, заснованих на міжнародній кооперації. Кінцевою метою кожного такого проекту є міжнародний обмін студентами, їх професійний розвиток в одній зі сфер:

Ідея кожного проекту полягає в тому, щоб надати молоді можливість отримати особистий і професійний розвиток, працюючи в міжнародному середовищі, розвинути мережу контактів по всьому світу і впливати на суспільні тенденції. При цьому особлива увага приділяється проблемам виховання соціально-відповідального лідерства.

Взяти участь у програмі міжнародних стажувань AIESEC можуть студенти і недавні випускники, які задовільняють такі критерії:

Якщо «ти завжди мріяв вміти працювати з аудиторією, надихати слухачів і бути прекрасним оратором? Хочеш попрацювати в міжнародній команді тренерів в іншій країні, покращити англійську мову і отримати незабутній культурний досвід? І, звичайно, робити внесок у розвиток інших людей, навчаючи їх? Тоді проект «Bright Young Trainer» для тебе!»

Детальніше про AIESEC: http://aiesec.ua/

Міжнародний Фонд “Відродження”

Міжнародний Фонд “Відродження” (МФВ) є однією з перших доброчинних організацій, створених для сприяння розвиткові відкритого й демократичного суспільства в Україні. МФВ було засновано 1990 року. Відтоді МФВ підтримує громадські ініціативи, мета яких збігається з цілями Фонду в усіх регіонах країни, закладаючи підвалини і створюючи умови для прогресивної трансформації суспільства. Міжнародний Фонд “Відродження” є частиною міжнародної мережі фундацій мережі фундацій Сороса.
Ця мережа складається з національних і регіональних фундацій у понад тридцяти країнах світу, переважно в Центральній та Східній Європі, а також на території колишнього Радянського Союзу. Фонд скеровує фінансову підтримку ініціативам українських громадян.
Детальніше – за посиланням та на сайті.
Університет Коннектикуту. Дослідження в галузі математики для випускників


Університет Коннектикуту – це великий дослідницький університет, згідно American News і World Report він є провідним державним університетом в Новій Англії. Університет Коннектикуту розташований між Нью-Йорком і Бостоном.

Області дослідження включають:
 • теорія апроксимації
 • Математичне зображення обробка сигналів
 • Диференціальна геометрія
 • Ріманові поверхні і клейніановие групи
 • Функціональний аналіз
 • Гармонійний аналіз
 • Інтегральні рівняння
 • Алгебра Лі, групи Абелева, теорія кілець, гомологічна алгебра, алгебраїчна комбінаторика
 • Теорія моделей і логіка, теорія обчислюваності
 • Малорозмірна топологія
 • Нелінійні часткові диференціальні рівняння з біологічними, фізичними та інженерними додатками
 • Теорія матриць і лінійна алгебра
 • Числова лінійна алгебра
 • Імовірність, емпіричні процеси, теорія лімітів
 • Стохастичні диференціальні рівняння і фінансова математик
 • Стохастичне моделювання та актуарна математика

Види фінансової підтримки:

 • Зменшення вартості навчання
 • Страхування здоров’я
 • Річна стипендія ($ 15 000 – $ 23 000)
 • Спеціальні мультикультурні стипендії
 • Стипендії для видатних вчених

Для отримання додаткової інформації звертатися за наступною адресою: http://www.math.uconn.edu/degree-programs/graduate/

Стажування від Міжнародного інституту лісового господарства

Міжнародний інститут лісового господарства (World Forest Institute, WFI) запрошує фахівців з природокористування на свій кампус в Орегон, США, для проходження шестимісячної стажування, де вони отримають можливість працювати над своїми проектами за фінансової підтримки фонду Гаррі Мерлоу.

Крайній термін подачі заявок на участь у стажуванні – 30 листопада 2016 р

Тривалий досвід по використанню інновацій в управлінні лісовими ресурсами, розвинений сектор деревообробки, велика кількість академічних центрів, що займаються проблемами лісового господарства, паркового господарства та екобудівництва в поєднанні з неймовірним природним багатством роблять Орегон ідеальним майданчиком для стажування WFI. Крім глибокого розуміння пристрою лісового господарства в США, проходження стажування дарує учасникам неоціненний досвід міжкультурного спілкування та можливість покращити свою англійську.
дедлайн

Стажування почнеться 3 квітня 2017 року і триватиме 6 місяців.

Програма розрахована на 6 місяців і передбачає виплату щомісячної стипендії в розмірі 1600 доларів. Стипендія виділяється з коштів, зібраних за рахунок вступних внесків учасників (10 000 доларів з одного учасника, 50% цієї суми покривається грантом Гаррі Мерлоу).

Вимоги до учасників:

 • Наявність візи США типу J-1 (віза учасника програми міжнародного обміну).
 • Конкурс на отримання гранту, який покриває 50% вступного внеску, передбачає участь у тижневій навчально-ознайомчої поїздки на ранчо Гаррі Мерлоу, що проходить щорічно в червні.
 • Учасники повинні заповнити заявку, а також надати своє резюме та опис проекту, над яким вони хочуть працювати під час стажування. Учасники, відібрані на етапі розгляду документів, повинні будуть також пройти співбесіду по Skype.

Дізнатися про стажування більш детально можна, відвідавши офіційний сайт Міжнародного інституту лісового господарства, або звернувшись по ел. адресою cbennett@worldforestry.org.

Стипендії для іноземних студентів Університету Святої Катерини (США)

Університет Святої Катерини здійснює стипендіальну підтримку більшості іноземних студентів. Рекомендується подавати заявку на отримання стипендії разом з документами на надходження. Стипендія не забезпечує повне покриття витрат студента. Можливо працевлаштування студентів на території навчального закладу. Середній заробіток становить близько 2 500 тисяч доларів за академічний рік при зайнятості 12 годин на тиждень.

Умови подання заявок від претендентів:

Студентам необхідно подавати заявку на стипендію одночасно з вступом в Університет Святої Катерини, попередньо забезпечивши документальне підтвердження своєї фінансової спроможності та фінансових джерел для покриття витрат на навчання в установленому порядку.

Документи на здобуття стипендії приймаються двічі на рік: до 15 березня (для плануючих починати навчання з осіннього семестру), до 15 жовтня (для плануючих починати навчання з зимового семестру). Рішення про стипендії не приймається до моменту зарахування студента в університет.
Види стипендій в університеті США:

Університет надає різні стипендії для іноземних студентів першого року навчання і студентів, зарахованих в межах переведення з інших навчальних закладів (іноземних трансферних студентів):

 • Стипендія для іноземних студентів ім. Катерини Т.МакНамі надається жінкам, зарахованим на денні програми бакалаврату. Рішення про виділення стипендії приймається переважно на підставі даних про академічні досягнення і матеріальному становищі кандидата. Розмір стипендії становить $ 1,000- $ 19,000 в рік і покриває витрати на навчання, проживання та харчування, якщо студент проживає в університеті.
 • Рекомендаційна стипендія спільноти випускників є одноразовою виплатою в розмірі $ 600. Дана стипендія виділяється кожному зарахованого студенту, хто отримує рекомендаційний Карту спільноти випускників Університету.
 • Сімейна стипендія для матері / дочки або сестер в розмірі $ 1,000 на людину в рік виділяється матері і дочці або сестрам, зарахованим на повні програми бакалаврату і є членами одного домогосподарства.
 • Університет виділяє стипендії для студенток, які є дочками або онуками випускників Університету Святої Катерина ($ 2,000 на рік на чотири роки). Якщо і мати, і бабуся студентки є випускницями Університету, то розмір стипендії складе $ 3,000 на рік на чотири роки.
 • Стипендія EducationUSA в розмірі $ 1,500 щорічно присуджується іноземним студенткам програм бакалаврату, зарахованим на денні програми, котра надала рекомендаційні листи сертифікованого консультаційного центру «Освіта в США» (EducationUSA) їх країни.
 • Також існують стипендіальні програми для іноземних студенток рівня бакалаврату, що проходили навчання в Центрах вивчення англійської мови ELS, а також в Міжнародному лінгвістичному університеті Сент-Пол (Міннесота), і мають високі підтверджені результати мовних тестів (вимоги уточнені на сайті університету). Розмір стипендії становить $ 1,500 на рік.

Повна інформація про стипендії розміщена на сайті університету.

 

Стажування для журналістів від Інституту Гуманітарних Досліджень (США)

Програма Інституту гуманітарних досліджень Університету Джорджа Мейсона (США) дає шанс талановитим письменникам і журналістам, що підтримує особисту свободу, вільний ринок і світ, пройти стажування в медіа-компанії і некомерційних новинних відділах. Попередні стажисти працювали в таких компаніях, як 20/20, Orange county register, Reason TV, Fox News і багатьох інших.

Встановлено різні дедлайни в залежності від часу початку стажування, яка може бути пройдена протягом весни, літа або осені. Відповідно, дедлайни для подачі документів – 15 листопада, 31 січня та 1 липня.

Стипендія надається досвідченим письменникам і журналістам, захопленим свободою. Журналістська освіта не обов’язково. Студенти всіх напрямків, включаючи політологію і економіку, мають право на участь. Програма відкрита для бакалаврів, магістрів і недавніх випускників. Практично всі стажування проходять у Сполучених Штатах, і всі американські ЗМІ вимагають, щоб кандидати вільно розмовляли і писали англійською мовою. Також кандидати повинні відповідати всім вимогам для отримання візи.

Стипендіатам надається повна стипендія в розмірі USD 3.200, а також здійснюється покриття всіх транспортних витрат. В рамках програми стипендіат проходить 8-тижневе стажування в газеті, радіостанції, медіа-агентствах або некомерційних новинних компаніях.

Детальна інформація на офіційному сайті програми.

 

Програма стипендій Центру ім. Джоан Шоренстайн

Центр ім. Джоан Шоренстайн виділяє стипендії на семестрові програми в школі державного управління ім. Кеннеді (Kennedy School of Government) Гарвардського університету в США. Стипендії призначені для журналістів, науковців, політиків з усього світу, які зацікавлені у вивченні впливу преси на державну політику.

Стипендії дають унікальну можливість фахівцям-практикам і вченим для обміну знаннями та досвідом. Стипендіати візьмуть участь в щотижневих семінарах з вченими, запрошеними журналістами і політичними діячами, а також в ряді інших організованих програм Центру і Гарвардського університету. Програма не має на увазі отримання академічного ступеня.

Вимоги до кандидатів на отримання стипендії в США:

 • кандидати повинні вільно говорити, читати і писати англійською мовою;
 • повинні бути журналістами, вченими або політиками і політичними діячами, які працюють в галузі засобів масової інформації та публічної політики;
 • повинні перебувати на території США в період всієї програми.

Стипендія в США включає в себе:

 • $ 30000 виплачується частинами (4) протягом семестру;
 • переліт, харчування та проживання окремо не оплачуються;
 • стипендіатам надається офісне приміщення, комп’ютер, принтер і телефон.

Всі заявки повинні бути отримані не пізніше 1 лютого 2017 року.

Інформацію про стипендії можна отримати на сайті Центру.

Програма для молодих лідерів в Yale University

Прийом заявок для участі в програмі грантів Yale World Fellows Program триватиме до 7 грудня 2016 року.

Мета грантової програми – підтримка молодих лідерів, розвиток навичок критичного мислення, стратегічного планування, а також сприяння у встановленні міжнародних контактів. Початок дії програми – з серпня по грудень 2017 року.

Грант покриває всі витрати, а також виділяється стипендія в розмірі 32 000 USD.

Серед пріоритетних напрямків:

Кількість учасників – грантоотримувачів – від 14 до 18 осіб. Група підбирається таким чином, щоб її склад був різноманітним і географічно збалансованим. Учасники також мають право відвідувати лекції та семінари в Єльському університеті у вільний від занять час.
Для участі в Yale World Fellows Program необхідно:

Перевага буде надаватися кандидатам без досвіду навчання або роботи в США. Будь ласка, перш ніж подати заявку, ознайомтеся з біографіями попередніх грантоотримувачів.

У лютому-березні 2017 року буде визначено півфіналісти, яких запросять на телефонне інтерв’ю. На початку квітня будуть оголошені результати конкурсу грантової програми.

Отримати більш детальну інформацію про грант, а також заповнити і відправити заявку на здобуття гранту можна на сайті Єльського університету.

 

Оплачуване стажування в США у Світовому банку (м Вашингтон)

Світовий банк оголосив про черговий конкурсі на проходження стажування в своїх подразділах. Це відмінна можливість побувати в столиці США, побачити Білий Дім, будівлю і бібліотеку Конгресу, музей історії, посидіти на сходах меморіалу А. Лінкольна, а також отримати міжнародний досвід, завести корисні знайомства і друзів з усього світу, знайти практичне застосування своїм навичкам в організації світового масштабу!


Для участі в процесі відбору на стажування в США необхідно:

Стажери, як правило, мають спеціалізацію в таких областях як:

Стажування в США у Світовому банку оплачується, надається покриття транспортних витрат. Світовий банк не сприяє в пошуку житла. Більшість підрозділів Банку знаходиться в столиці США, місті Вашингтоні (округ Колумбія).

Мінімальна тривалість стажування – один місяць.

Набір на стажування в США проводиться Всесвітнім банком двічі на рік:

Всі заявки повинні направлятися через електронну систему на сайті Світового банку. Заявки, відправлені після дедлайну прийматися до розгляду не будуть. Детальніше – на сайті Світового банку.

Гранти для європейських журналістів для візиту в США – Transatlantic Media Fellowship

Центр стратегічних міжнародних досліджень (Center for Strategic & International Studies, CSIS, США) пропонує журналістам з будь-якої європейської країни взяти участь в конкурсі стипендій для тримісячного візиту в CSIS (США) – Transatlantic Media Fellowship.

Необхідні умови участі в програмі:
• знання англійської мови
• робота у впливовому ЗМІ (локальному або регіональному).

Звичайна програма візиту включає перебування у Вашингтоні протягом двох або трьох тижнів з подальшим відвідуванням регіонів США.

В рамках програми стипендіатам оплачується:

Мета програми – не в тому, щоб надати учасникам можливість висвітлити будь-які конкретні поточні події в США під час візиту, а в ознайомленні європейських журналістів з життям простих американців і американських сімей. Відвідування регіонів країни надає журналістам можливість скласти власну незалежну думку про різноманітність політичних, економічних, бізнес, соціальних, культурних тенденцій в США, які, на думку організаторів програми, зазвичай залишаються за рамками докладного розгляду в європейських ЗМІ.
Заявки приймаються протягом року.
Детальна інформація про програму на сайті CSIS.

Автор: admin