Стипендії Німеччини

germany

Німеччина – шоста у світі за популярністю країна для студентів. І це не просто так. По-перше, це якість: потрапляючи до німецького університету, можна бути певним у рівні освіти, яку здобудеш. По-друге, у державних вишах можна навчатися безкоштовно за умови, що маєш достатній рівень знань. У такому разі оплачуватимеш лише організаційні збори, кошти з яких підуть на матеріали для навчання.

Ну, і по-третє, це можливість працевлаштування: по закінченні університету ти маєш право на візу для пошуку роботи, яка буде дійсна аж 18 місяців. За статистикою, рівень безробіття сягає 3,8% – це другий показник у Європі. До того ж студенти можуть працювати part-time під час навчання, а на канікулах – full-time.

Освіта в усіх державних університетах Німеччини, окрім землі Баден-Вюртемберг, є безкоштовною (плата за навчання з 2017 року становить 1 500 € на семестр для іноземних студентів). Для вступу до ВНЗ потрібно знати німецьку чи англійську мови, складати вступні іспити не потрібно, проте іноді вам можуть призначити співбесіду, на якій перевірятимуть знання, набуті впродовж навчального процесу на бакалавраті чи магістратурі. Також студенти мають право легально працювати, а кожен випускник має шанс знайти гідну роботу чи продовжити кар’єру як молодий вчений.

У Німеччині діє ціла низка урядових і неурядових організацій, які надають підтримку вченим-іноземцям, зокрема й вихідцям з країн СНД. Що ж потрібно для того, аби вступити на аспірантуру чи магістратуру до Німеччини? Випускникам вишів, які мріють стати молодими вченими, потрібно бути готовими добре попрацювати, щоб саме їхній науковий проект отримав фінансування.

До чого бути готовим, подаючись на стипендію для аспірантів?

Щоб отримати стипендію для навчання на аспірантурі, самого мотиваційного листа з вашим переконливим аргументуванням недостатньо. Тут доведеться показати план дисертаційного дослідження, частину виконаної роботи з чітким розумінням того, чим ви займаєтеся. Також треба знайти наукового керівника, який буде зацікавлений у вашій темі й надасть вам рекомендаційний лист. На етапі збору інформації потрібно дізнатися, якою мовою вам доведеться працювати: високий рівень англійської – майже завжди обов’язкова умова. Логічно, що знання німецької також потрібне, оскільки відбіркові тури на отримання стипендії найчастіше проводять саме німецькою мовою.

У Німеччині функціонують і міжнародні аспірантури, на ранніх етапах вистачить однієї англійської.

Отримати локальну стипендію для написання наукової роботи завжди набагато простіше, адже, перебуваючи на місці, ви маєте шанс поспілкуватися з викладачем, обговорити й скласти майбутній академічний план. Крім того, викладачі можуть рекомендувати студентів з цікавими темами як кандидатів на отримання стипендії.

Де шукати стипендію?

До п’ятірки найпопулярніших стипендій для аспірантів сьогодні входять

ДААД,

Deutschlandstipendium,

Премії Фонду імені Гумбольдта,

Стипендії Фонду імені Генріха Белля

Програми Фонду імені Рози Люксембурґ.

Не менш популярними є стипендії Фонду Конрада Аденауера. Вони надаються студентам будь-яких спеціальностей, які планують навчатися на магістратурі чи аспірантурі. Вимог для отримання таких стипендій багато. Серед них − хороший рівень знання мови, підтверджений сертифікатом, наявність рекомендаційних листів, мотиваційний лист, який пояснює, чому кандидат звертається до Фонду, а для аспірантів ще й план дослідницької роботи. Та все цілком реально. Показово, що обов’язковою умовою при виділенні коштів є наявність активної політичної чи соціальної позиції студента.

Не можна лишати поза увагою можливості для молодих учених. Дослідники можуть продовжувати свою кар’єру в Німеччині − для них країна пропонує широкий вибір різноманітних програм і грантів. Найбільш відомими є пропозиції Фонду імені Олександра фон Гумбольта, Товариства імені Фраунгофера та Наукового товариства імені Макса Планка. Для того, аби стати учасником однієї з цих програм, потрібно заявити про себе як про нестандартного вченого, який досягнув визначних успіхів у навчанні та науковій кар’єрі.

Стипендії фонду імені Гумбольдта

Німецький фонд академічних обмінів, який є одним з найпопулярніших серед студентів, працює в таких напрямах:

Студенти можуть подати заявку на програму в літню мовну школу або поборотися за грант для навчання на магістерській програмі.

Головними критеріями відбору є успіхи в навчанні й хороший мотиваційний лист. Сертифікат про володіння німецькою мовою теж стане хорошим бонусом.

Стипендія передбачає виплату 750 € щомісячно протягом року на магістратурі. Якщо ж студент показує хороші результати, то виплати можуть продовжити ще на рік. Цієї суми вистачає, щоб не відкривати блокований рахунок як фінансове підтвердження, якого вимагає посольство під час отримання національної візи.

Премія Софії Ковалевської

Найбільш привабливою можливістю є Премія Софії Ковалевської. Учений має захистити дисертацію не раніше ніж за 6 років до подання заявки. Умовою участі також є публікації в престижних міжнародних наукових журналах і видавництвах. У 2017 році грант надали шістьом дослідникам.

Фінансова підтримка для проведення наукових досліджень становить 1 650 000 €. Ця сума покриває особисті витрати лауреата під час перебування в Німеччині. Звичайно, отримати таку стипендію досить непросто, проте відсоток успішних заявок високий. Претендент мусить представити себе як неординарного вченого, який дійсно досяг вагомих результатів у науковій сфері.

Галузь дослідження цього гранту – природничі та гуманітарні науки.

Стипендії Фонду імені Генріха Белля

Відбір на стипендійні програми проводиться двічі на рік залежно від початку навчального процесу. З 2016 року ця стипендія розрахована на всіх студентів-іноземців, які мають намір навчатися на магістратурі або аспірантурі. Фонд підтримує інтернаціональність і працює над питаннями захисту довкілля, соціальної рівності, освіти для людей з вадами здоров’я тощо. Слід лише з’ясувати, у якому напрямку ви хочете рухатися.

Програми Фонду імені Рози Люксембурґ

Фонд віддає перевагу тим студентам, які по закінченні навчання в Німеччині планують повернутися на батьківщину. Якщо ви вже навчаєтеся на території Німеччини й задумуєтеся про аспірантуру, то цей варіант саме для вас.

Важливими умовами відбору кандидатів є допуск до навчання в державному вищому навчальному закладі Німеччини, диплом бакалавра й відмінні оцінки та вільне володіння німецькою мовою. Участь у діяльності громадських організацій є плюсом для майбутнього студента.

Тож тепер залишається лише визначитись, куди подаватися, і розпочати обраний шлях.

Для отримання стипендії потрібно знати німецьку мову щонайменше на рівні В2.

DAAD

Однією з найпопулярніших стипендыйних програм є DAAD. Німецька служба академічних обмінів − організація, що володіє багаторічним успішним досвідом підтримки молодих учених-іноземців на різних етапах їхньої академічної кар’єри. Служба пропонує велику кількість стипендій − від літніх мовних курсів до аспірантури. DAAD фінансує і німецькомовні, і англомовні навчальні програми, в тому числі магістерські. Це є суттевою перевагою для тих, хто поки не володіє німецькою, та дуже прагне вчитися саме в Німеччині.

Багато студентів не хочуть їхати аж на 2 роки, тому обирають короткострокові стипендії. Останні надають можливість стажування з метою підвищення свого кваліфікаційного рівня. Найчастіше воно триває від 1 місяця до 3 і досить добре фінансується. Серед таких, наприклад, програма графині Маріон Денхоф для молодих журналістів або програма Національного музею Берліна для молодих учених і працівників музею.

Що потрібно зробити, щоб виграти стипендію на освіту в Німеччині? Кожна програма має свої особливі вимоги. Хоча DAAD це німецька організація, студентам також пропонують кошти на навчання, яке проходить англійською мовою. Тож якщо ви добре не володієте німецькою, та маєте на руках сертифікат, що підтверджує ваш рівень англійської (мовний тест TOEFL, IELTS), то без вагань можете подаватися. Але є такі програми, які передбачають лише німецькомовне навчання.

Що ж стосується оцінок, то це, звичайно, вагомий фактор, але не головний. Найважливіший документ – мотиваційний лист − змістовне й фахове обґрунтування того, що саме і чому ви хочете вивчати в Німеччині. Від нього залежить більше, ніж половина успіху. Тож доведеться постаратися.

Не потрібно забувати, що для того, щоб отримати стипендію DAAD, необхідно до початку навчального року самостійно вступити до німецького вишу та показати підтвердження про зарахування приймальній комісії Німецької Академічної Служби Обмінів (якщо мова йде про магістерську програму). Це одна з передумов отримання стипендії.

Якщо вас навесні запросять на співбесіду − чудово. Це буде свідчити про те, що комісія розглядає вас як одного з головних кандидатів на отримання фінансування. Що потрібно казати на співбесіді? Дуже важливо переконати комісію в тому, що ви цілеспрямовані, стресостійкі, що не плануєте відступати від поставленої цілі та не прагнете змінювати фах. Також від вас найімовірніше хочуть почути, що після отримання стипендії ви неодмінно закінчите навчання і (як справжній патріот) повернетеся на Батьківщину, аби працювати на благо 2 країн.

BAYHOST

Стипендія слугує для фінансування підготовки кандидатської дисертації, підвищення кваліфікації та аспірантури у баварському університеті. Надається на один рік, але може бути продовжена максимально двічі (разом на три роки).
Детальніше: https://www.uni-regensburg.de/bayhost/aktuelles/

Стипендія від Copernicus e.V.

Copernicus e.V. – це студентське об‘єднання, яке кожен семестр надає близько 12 стипендій студентам зі Східної Європи та Центральної Азії. Програма передбачає навчання протягом одного семестру в університеті міст Гамбург, Мюнхен або Берлін, а також наступну за ним двомісячну практику в одному з німецьких підприємств або німецькій організації.
Фінансова підтримка включає: проживання, одномісячну стипендію, медицинську страховку та дорожні витрати.
Детальніше: www.copernicus-stipendium.de

«Долаючи кордони» («Grenzgänger»)

Програма підтримує міжнародні дослідницькі подорожі авторів, фотографів та кінематографістів, які торкаються важливих тем та процесів та хочуть висвітлювати в своїх творчих доробках інші країни та культури. Проект підтримує дослідження в країнах Африки, Азії та Європи для німецькомовних робіт.
Детальніше: www.lcb.de/grenzgaenger

High Level Experts Programme

Федеральне міністерство закордонних справ Німеччини щороку запрошує молодих співробітників державних установ України пройти стажування у Берліні. Всі учасники отримають загальну суму на транспортні витрати, а також добові гроші та безкоштовне помешкання в Берліні.
Детальніше: https://kiew.diplo.de/ua…/themen/weitere-themen/hlep/1257210

Міжнародна парламентська стипендія

Німецький Бундестаґ спільно з Берлінським Вільним університетом, Гумбольдтським університетом м. Берлін та Технічним університетом Берліна запрошує в рамках «Міжнародної парламентської стипендії» на п’ять місяців до Берліна.
Детальніше: https://kiew.diplo.de/ua-…/themen/weitere-themen/ips/1277694

Стипендії  Фонду ім. Фрідріха Еберта

 Підтримка надається студентам усіх напрямків з видатними успіхами у школі та в університеті, які хочуть навчатись або навчаються у Німеччині і ідентифікують себе з соціал-демократичними поглядами та виступають за них. Стипендіати отримують фінансову підтримку для успішного навчання: щомісячну стипендію близько 670 євро, а також інші виплати. Більше інформації про програму можна переглянути за посиланням.

Стипендії Навчального фонду Палати депутатів Берліна

Навчальний фонд Палати депутатів надає підтримку молодим науковцям з усіх спеціальностей, які хочуть скористатися Берлінськими науково-дослідними установами. Критеріями при наданні стипендій є, в першу чергу, фахова кваліфікація, а також громадська активність бажаючих отримати стипендію. Щорічно виділяються близько 15 стипендій строком на 10 місяців у розмірі щомісячно 1080 євро для випускників та 1610 євро для науковців зі ступенем. Стипендіати отримують можливість протягом одного року збирати досвід у науковому житті Берліна, а також ближче познайомитися з культурою, стилем життя та жителями Берліна. Інформацію про стипендію можна отримати перейшовши за https://www.parlament-berlin.de/de/Das-Parlament/Studienstiftung.

 

За матеріалами сайту http://studway.com.ua , автора Анни Кухарук та сайту http://osvita.ua.

Автор: admin