Навчання у Китаї

china

Відомий своєю унікальною культурою та традиціями Китай є однією з не багатьох країн, економічний ріст яких лише трохи уповільнився під час світової економічної кризи.

Зростання промислового виробництва і економіки пред’являють високі вимоги до якості освіти, а інвестиції, які китайський уряд направляє в освітні програми сягають до 4% ВВП КНР. Завдяки цьому активно розвиваються наукові центри, де вже не лише вдосконалюють існуючі, а й розвивають абсолютно нові й унікальні технології. Один з найбільш амбітних проектів Китаю у сфері освіти – «Проект 211», згідно якому сто китайських вузів в 2021 р. повинні зайняти лідируючі позиції в світі.

Сьогодні Китайські вищі навчальні заклади запрошують до себе іноземних студентів на навчання на перший курс (бакалаврат), а також на програми стажування і навчання студентів старших курсів, навчання в магістратурі, докторантурі (аналог вітчизняної аспірантури).

Сьогодні в кожній із провінцій є свої ВНЗ (медичний, технічні вузи, педагогічні вузи – університет та інститут). Інститути (як підрозділ університету) пропонують для вивчення програми більш вузької спеціалізації, а університети – програми загального профілю.

Одна з особливостей навчання в Китаї – значна перевага в програмах вузівської освіти природно-технічних і прикладних дисциплін (близько 60% студентських місць, проти 14% у США, 18% в Голландії, 22% в Таїланді, 26% в Японії, 30% у Малайзії). Таким чином, гуманітарії (за винятком, можливо, соціологів) – становлять відносно малу частину студентства, у порівнянні Китай з розвиненими країнами або азіатськими сусідами. Зміст програм навчання перебуває в КНР під суворим державним контролем. Особливої уваги заслуговує розробка наукових і дослідницьких проектів на базі вузу, де часто реалізуються державні дослідницькі програми. Крім того, у Китаї кожен вуз має власний журнал, а при більшості вишів діють власні видавництва.

У Китаї, як і на Заході, діє стандартна трирівнева програма підготовки:

1. Бакалаврат. Термін навчання – 4 – 5 років. Після успішного закінчення цього етапу випускники одержують закінчену вищу освіту з присвоєнням ступеня “Бакалавр”. Контроль знань у ВНЗ Китаю здійснюється тільки в екзаменаційній формі, заліків немає. Іспити проводяться письмово (у формі тестів) по кожному предмету, на вирішення яких дається приблизно по дві години. Питання для підготовки заздалегідь не надаються. Предмети поділяються на обов’язкові та факультативні. На кожен предмет у навчальному плані відведено певну кількість пар. Якщо за семестр набрано достатню кількість балів, то студент переводиться на наступний курс. У ВНЗ Китаю немає такої форми навчання як семінари, за винятком таких предметів, як, наприклад, англійська мова. У Китаї видається загальний для всіх ВНЗ підручник з кожного предмета, і тільки він рекомендований Міністерством освіти. Існують і інші підручники, але базовий – тільки один.

2. Магістратура. Термін навчання – 2-3 роки. Після успішного закінчення цього етапу випускники одержують закінчену вищу освіту з присвоєнням ступеня “Магістр”.

3. Докторантура (аналог вітчизняної аспірантури). Термін навчання – 2-4 роки. Після успішного закінчення цього етапу випускники одержують закінчену вищу освіту з присвоєнням ступеня “Доктор”.

Гранти уряду Китаю навчання в будь-якому ВНЗ

Навчання українських студентів та молодих вчених в китайських ВУЗах здійснюється в межах Китайської державної стипендіальної програми. Ця програма передбачає виплату щорічних стипендій, які дозволяють отримати ступінь бакалавра, магістра або доктора наук в будь-якому університеті Китаю. Кандидат може вибрати спеціалізацію, включаючи поглиблене вивчення китайської мови. В залежності від форми навчання, курси тривають від одного року до п’яти років. Виплачувана стипендія покриває витрати на навчання, проживання, харчування, придбання навчальних матеріалів та медичну страхування.

Фактична кількість нових стипендій на 2017-2018 навчальний рік становила 51.

Термін подачі заявок – середина березня щороку.

Перелік необхідних документів:

  1. Заповнена анкета(оригінал);
  2. Заповнена аплікаційна форма (китайською або англійською мовами), яку можна знайти на сайтах http://www.csc.edu.cn/studyinchina та www.campuschina.org. Інструкція до заповнення он-лайн анкети. З інструкцією також можна ознайомитись на сайтах: http://www.csc.edu.cn/laihua та www.campuschina.org. Увага! В анкеті має бути зазначений Agencynumber – 8041 (оригінал анкети і копія);
  3. Копії документів про освіту. Поточні студенти мають подати довідку про підтвердження статусу студента від свого ВНЗ. Документи необхідно подати у нотаріально завіреному форматі, перекладені на китайську або англійську мови (отже, подати: оригінали нотаріально завірених копій і копії з оригіналів нотаріально завірених копій);
  4. Академічний транскрипт балів (подати у нотаріально завіреному форматі китайською або англійською мовами) (оригінал і копія);
  5. Орієнтовний план навчання (StudyPlan, вказавши, що саме і чому хочете вивчати) англійською або китайською мовами (якщо навчальний план подаєте китайською мовою, то потрібно додати переклад англійською або українською мовами) (оригінал і копія);
  6. Два рекомендаційні листи англійською або китайською мовами, підготовлені професором або викладачем (у разі подання китайською мовою треба зробити переклад англійською або українською мовами) (два оригінали та дві копії);
  7. Мотиваційний лист англійською або українською мовами (оригінал і копія);
  8. Фотокопія екзаменаційної медичної довідки для іноземців (Foreign Physical Examination Form)англійською мовою. Дану форму можна завантажити на сайтах http://csc.edu.cn/laihua та www.campuschina.org. Усі поля у формі мають бути обов’язково заповнені. Неповні форми, без підпису лікаря та офіційної печатки лікарні є недійсними (дві копії, оригінал залишається у апліканта для подачі в китайські внз);
  9. Апліканти, які мають листи про попереднє зарахування від китайських університетів, мають додати їх до пакету документів (для цього апліканти мають зв’язатися з офісом іноземних студентів китайського університету, який приймає на навчання за стипендіями, та отримати повідомлення про попереднє зарахування);
  10. Апліканти, які мають сертифікат про знання китайської мови, HSK Certificate, мають додати його до пакету документів (дві копії).

China/UNESCO — The Great Wall Fellowship Program

У Китаї існує зовсім небагато грантів і стипендій для англомовних програм, The Great Wall Fellowship Program – одна з них. Щорічна стипендія від Міністерства освіти Китаю, яка надається студентам, які мають рекомендацію від культурного фонду UNESCO.
Заявки приймаються: щорічно з 1 січня по 30 квітня
Вимога: ступінь старшого або молодшого наукового співробітника (senior scholar і general scholar), посада при університеті.
Фінансування: Старші наукові співробітники отримують винагороду 2,000 юанів на місяць, молодші – близько 1,700 юанів на місяць.
Більш детальна інформація для іноземних студентів на сайті

Стипендії для навчання в Китаї: університет Пекіна

Університет Пекіна пропонує стипендії для іноземних громадян для вступу на програми всіх спеціальностей. Претендувати на стипендії можуть студенти бакалаврату (починаючи з 3 курсу), магістратури, а також аспіранти.

Розмір гранту:

Необхідні документи:

Дедлайн: середина вересня щороку.

Джерело: http://newsen.pku.edu.cn/Admission/InternationalStudents/Scholarships/

Стипендії на навчання в Пекінському університеті науки та технологій

Стипендійна програма для здобуття освіти на програмах магістратури та аспірантури. Грантом покриваються кошти на навчання, проживання, медичне страхування. Можливе навчання на програмах всіх доступних в університеті спеціальностей.

Необхідні документи:

Дедлайн: квітень щороку.

Контакти: Email: admission@ustb.edu.cn

Джерело: http://oice.ustb.edu.cn/en/International/scholarship/

Стипендія Пекінського університету

Вимога: Претендувати на стипендію від Пекінського університету можуть студенти 3-го курсу бакалаврату та студенти постдипломної програм (магістратура, докторантура).

Єдиний нюанс: кандидатів на отримання стипендії висувають викладачі університету. Кожен претендент розглядається викладацьким радою, після чого виноситься рішення про призначення стипендії.

Фінансування: Щороку вузом виділяється близько 5 стипендій для студентів докторантури за 10,000 юанів, ще 10 стипендій для докторантів по 5,000 юанів, 15 стипендій для майбутніх магістрів по 4,000 юанів і 30 стипендій для студентів бакалаврських програм по 3,000 юанів.

Додаткова інформація на сайті університету.

Стипендія уряду провінції Шаньдун

Університет Ціндао в китайській провінції Шаньдун розташований у однойменному приморському місті, яке є важливим промисловим центром цілої країни. Саме сюди, на берег Жовтого моря, уряд провінції запрошує велику кількість іноземних студентів для продовження свого навчання. Для того, аби потрапити в почесний список студентів, вам потрібно мати базові знання китайської, хороші оцінки за попередні роки навчання та щоб вам не була присвоєна будь-яка інша стипендія. В університеті ви знайдете довгий список спеціальностей, навчатиметесь англійською та китайською і отримуватимете стипендію плюс повне забезпечення житла та страховки.

Стипендійний рік стартує восени. Дедлайн подання заяв – червень щороку.

Стипендія університету Beihang University

Програма ініційована за підтримки китайського уряду, її мета полягає в наданні матеріальної допомоги студентам магістерських та докторських програм Бейханского університету.

Фінансування: Стипендія повністю покриває витрати на навчання, проживання, медичне обслуговування, страхування, транспортні витрати (міжнародні перельоти) і допомога на прожиття.

Вимога: Кандидати повинні володіти англійською або китайською мовою на високому рівні і мати високі академічні показники.

Додаткова інформація на сайті університету.

Стипендія Schwarzman в університеті Tsinghua University

Вимога: Фінансова допомога надається студентам англомовних програм магістратури, які вивчають політику, економіку і бізнес або міжнародні дослідження в Університеті Цінхуа.

Фінансування: Стипендіальна програма діє протягом року, і покриває плату за навчання, проживання, харчування, навчальні матеріали та медичне страхування. Крім того, стипендіати отримують щомісячну допомогу.

Додаткова інформація на сайті університету.

Стипендія університету Ланчьжоу

Університет Ланчьжоу для залучення талановитих студентів заснував стипендіальну програму, яка спрямована на підтримку студентів магістерських та докторських програм.

Вимога: Кандидати повинні відповідати вимогам університету (мати диплом бакалавра для навчання в магістратурі і диплом магістра для навчання в докторантурі, відповідно), мати довідку про пройдений медичному обстеженні, а також високу академічну успішність.

Фінансування: Фінансова допомога для студентів магістерських програм становить близько 3,000 юанів на місяць, для докторських – близько 3,500 юанів на місяць. Стипендіати звільняються від плати за навчання, житло, навчальні та лабораторні матеріали.

Додаткова інформація на сайті університету.

Науково-дослідна стипендія для докторів CAS-TWAS

Наукова програма щороку запрошує 140 іноземних випускників для здобуття вищого академічного рівня. Студенти отримують стипендію, матеріальну допомогу для проживання в Китаї, а також відшкодування коштів за візу та переліт. Стипендіальна програма триває до чотирьох років: перший рік відводиться для вивчення обраного вами курсу та китайської мови і культури, наступні три – для написання дисертації. Кандидатів, які успішно пройшли відбір, відправляють у один із трьох китайських університетів. У який ви потрапите – залежить від вашого наукового спрямування.

На момент подання заяв ви повинні мати диплом магістра з непоганою успішністю, максимум 35 років і можливість навчатися англійською.

Кінцевий термін подання заяв – навесні щороку.

Стипендіальна програма Науково-технічного університету Китаю

Науково-технічний університет Китаю в Хефеї (місто на сході країни) надає можливість іноземним студентам отримати ступінь магістра або доктора на стипендіальній основі. Для цього доведеться навчатися 3-5 років (залежно від академічного ступеня) в китайському університеті, повністю влитись у життя країни та вивчити китайську мову Останній пункт є обов’язковим, адже курси викладатимуть частково китайською, частково англійською. Організатори пропонують два варіанти: або попереднє вивчення китайської, або вивчення мови безпосередньо в Китаї з продовженням стипендії ще на рік.

Аплікаційний період – із березня по травень щороку.

Стипендіальна програма для іноземних студентів від уряду провінції Цзянсі

Провінція на південному-сході Китаю Цзянсі започаткувала стипендіальну програму для залучення іноземних студентів до навчання в Китаї. В університеті пропонують навчатися як на магістра, так і на доктора різних спеціальностей. Стипендіальна програма розрахована мінімум на півроку. Стипендія нараховується залежно від вашого академічного рівня.

Для того, аби подаватися на програму, потрібно знати китайську та мати хороші знання своєї ніші, підтверджені оцінками.

Заявки можна подавати з вересня щороку.

Стипендії Науково-технічного університету в місті Наньцзін

Університет науки і технологій у Наньцзіні пропонує на вибір стипендіальні програми різного ступеня у сфері комп’ютерних, інженерних, економічних та інших точних наук. Це різнопланові програми для бакалаврів, магістрів і докторів наук. Перевага програм цього університету – можна обрати англомовне навчання і не турбуватися про складну китайську. Студенти отримують високу стипендію протягом усього періоду навчання. Для бакалаврів і докторів він становить 4 роки, для магістрів – 2,5. Протягом цього часу на обраних кандидатів чекають практичні та теоретичні заняття, а також практика.

Інший варіант навчання – китайською. Якщо ви не знаєте цієї мови, можна відвідувати річні курси вивчення цієї мови в Китаї.

Деталі про вимоги та дедлайни кожної з програм шукайте на сайті університету.

Стипендії міського уряду Шанхая

Повне або часткове навчання в самісінькому Шанхаї, підтримка стипендією та здобуття міжнародного диплома бакалавра, магістра чи доктора наук можливі завдяки Шанхайському міському уряду. Організатори пропонують на вибір три типи стипендій для іноземних студентів. Їх надає Шанхайський міський уряд, аби стимулювати успішних іноземних студентів і вчених навчатися в Університеті науки і техніки Шанхаю.

Навчання відбуватиметься англійською та китайською. Вимоги до кожного типу стипендій можна знайти на сайті університету або в описах на інших ресурсах. Аплікаційний процес триває від січня до червня щороку.

Стипендія Транспортного університету Сіань

Фінансова допомога надається студентам аспірантури за такими напрямками як енергетика, інформація та комунікації, електротехніка, машинобудування, комп’ютерні технології. Стипендія виплачується протягом двох років і покриває всі витрати на навчання в університеті та проживання, а також гарантує щомісячну допомогу розміром близько 1,700 юанів.

Додаткова інформація на сайті університету.

Стипендіальна програма для магістрів і кандидат наук у галузях медичних і комп’ютерних наук

Інститут передових технологій у Шеньчжені, що межує з Гонконгом, надає фінансування на магістерські (2-3 роки навчання) та докторські (3-6 років навчання) програми в галузях хімії, біології, комп’ютерних наук та інженерії. Навчання відбуватиметься виключно англійською, знання китайської не потрібні. Стипендія покриває витрати на проживання та харчування (3300 – 3800 юанів на місяць) і, крім того, оплачує квиток студентам у один кінець.

Заявки на стипендію приймаються протягом року.

WMO Program

Стипендія, заснована китайським урядом, націлена на підтримку іноземних студентів бакалаврських, магістерських та докторських програм, що навчаються в Університеті Хохей і Наньянському університеті інформаційних наук і технологій.

Вимога: стипендіатом може стати громадянин будь-якої країни, за винятком Китаю. Так само існують деякі обмеження за віком. Так, для вступу на бакалаврат запрошуються кандидати віком до 25 років, для вступу до магістратури – до 35 років, в аспірантуру – до 40 років.

Фінансування: Фінансова допомога розповсюджується на такі факультети: моніторинг водних ресурсів і менеджмент, метереологія і гідрологія. Стипендія частково покриває витрати на навчання в університеті, проживання та медичне страхування.
Заявки на участь в програмі подаються з 1 листопада по 28 лютого.

Додаткова інформація на сайті.

Стипендія Університету Хохей

Фінансування: Hohai University пропонує іноземним студентам повне і часткове фінансування. Повні стипендії покривають всі витрати на навчання у вузі аж до оплати вступного внеску за розгляд документів і житло. Додатково студенти бакалаврських програм отримують щомісячну допомогу в розмірі близько 1,000 юанів, майбутні магістри отримують не менше 1,300 юанів, а доктора наук – близько 1,500 юанів. Часткове фінансування, як правило, покриває тільки плату за навчання та проживання.

Додаткова інформація на сайті універсітету.

Найвідоміші китайські ВУЗи

До переліку найвідоміших вузів Китаю входять наступні університети. На сайті кожного з них є відомості про програми обміну та стипендії.

Beihang University – Пекінський университет авіації і космонавтики. Один з найкращих технічних університетів Китаю і має великий вплив на авіаційну і космічну промисловість країни. Заснований у 1952, розташований у Пекіні.

Beijing University of Technology – Пекінський університет технології, – являє собою багато профільну академічну структуру, де проводяться наукові дослідження у різних технічних, економічних галузях, у сфері управління, гуманітарних наук і права. Заснований у 1960 році, належить муніципальній владі Пекіну, визнаний одним з 100 головних вузів 21 століття. В Пекінському університеті технології пропонується 43 навчальні програми для бакалаврів, 81 програма для магістрів і 45 програм для докторантів.

China Agricultural UniversityКитайський сільськогосподарський університет, знаходиться у підпорядкуванні Міністерства освіти КНР і є кращим навчальним закладом, що спеціалізується в галузі сільського господарства, біології, інженерії, ветеринарної медицини, економіки, менеджменту, гуманітарних і соціальних наук. Заснований у 1905 році, нині входить до вузів, що приймають участь у «Проект 211».

ChongQing University – Чунцинський університет, розташований у місті Чунцін (економічний, культурний і транспортний центр південно-західних областей Китаю), заснований у 1929 році. Сьогодні університет є одним з головних державних науково-дослідних університетів Китаю, входить до «Проект 211». Однією з унікальних особливостей університету є найбільший в Китаї відділ Архітектури. Окрім цього студентам пропонуються освітні програми з таких спеціальностей: філософія, право, педагогіка, гуманітарні науки, природничі науки, інженерні науки, економіка, агрономія, медицина, менеджмент, механіка, машинобудування, приладобудування і технології, електрична інженерія, біомедична інженерія, оптика, матеріалознавство, металургія, комп’ютерні технології, громадянське будівництво, гірська інженерія, бізнес-менеджмент, екологія та інші. Про навчання та в Чунцинському університеты можна дызнатися за посиланням.

Fudan University – Університет Фудань, заснований у 1905 році, розташований в Шанхаї. Університет Фукань згідно національного рейтингу Chinese Academy of Management Science посідає 6-е місце в рейтингу університетів Китаю і 103 місце у світовому рейтингу університетів The Times QS World University Rankings. Університет є багато профільним і пропонує 73 навчальні програми для бакалаврів, 156 для магістрів, 201 – для докторантів. До складу університету входять 17 інститутів, 69 факультетів, 7 дослідницьких центрів соціальних наук і 9 дослідницьких центрів фундаментальних наук. Доступні стипендійні програми.

Jilin University – Цзиліньський державний університет економіки і фінансів. Цей навчальний заклад був організований у 1946 р. як курси підвищення кваліфікації кадрів Північно-Східного банку, які у 1950 році були перетворені в училище фінансового профілю, на базі якого у 1958 року відкрито перший інститут фінансів і торгівлі. Свою сучасну назву вуз дістав у 2010 році. За понад 60-річну історію университет став багато профільним економічним вузом країни, в якому розташована головна база фундаментальних і прикладних наукових досліджень провінції Цзілінь. Сьогодні, навчання студентів здійснюється 27 спеціальностям на 17 факультетах. Також університет пропонує 20 магістерських програм по трьом напрямкам – економіка, управління, право.

Nanjing University – Нанкінський Університет, розташований у місті Нанкін, заснований у 1902 році, входить до п’ятірки кращих вузів Китаю, а також посідає 120 місце у світовому рейтингу університетів The Times QS World University Rankings. У розпорядженні університету 127 інститутів і 98 дослідницьких центрів. В університеті окрім програм навчання для бакалаврів і магістрів, докторантів, діють мовні курси та школи.

Northwestern Polytechnical University – Північно-західний політехнічний університет, розташований у місті Хінанг, заснований у 1938 році, входить у «Проект 211». Також університет входить до спілки дев’яти кращих вузів Китаю – Excellent Union 9 universities (E9) in China. Університет пропонує 54 навчальні програми для бакалаврів, 101 – для магістрів і 57 – для докторантів, та 12 програм для молодих вчених.

Renmin University – Народний університет Китаю, заснований 1937 року, розташований в Пекіні. Традиційно вважається одним з кращих вузів Китаю, які спеціалізуються на гуманітарних і суспільних науках. Про це також свідчить 21 місце в Національному рейтингу The Chinese University Ranking by the Chinese Academy of Management Science. Університет пропонує навчання на 43 спеціальностях. Особливо ж цінуються випускники цього університету по спеціальностям право, економіка і журналістика.

Tongji University – Університет Тонджі, розташований у Шанхаї, заснований у 1907 році. Університет посідає 25 місце в національному рейтингу The Chinese University Ranking by the Chinese Academy of Management Science. Сьогодні університет пропонує студентам навчальні програми для бакалаврів, магістрів, докторантів з п’яти напрямів: інженерія, медицина, мистецтво, право, природничі науки. Основною спеціалізацією університету є підготовка студентів за спеціальностями архітектура і громадянське будівництво.

Tsinghua University – Університет Цінхуа, розташований у Пекіні, заснований у 1911 році. Університет посідає 58 місце в світовому рейтингу QS World University Rankings составляемом The Times, 147 місце в світовому рейтингу згідно The Webometrics Ranking of World Universities, і 2 місце в Національному рейтингу The Chinese University Ranking by the Chinese Academy of Management Science. Спеціалізується університет на таких напрямах: журналістика, історія, філософія, юриспруденція, біоінженерія, конструювання, будівництво, живопис, промисловий дизайн, менеджмент, управління бізнесом, фінанси, економіка. Всього студентам пропонуються навчальні програми за 38 спеціальностями, а також мовні курси.

University of International Business and Economics – Університет міжнародного бізнесу і економіки, розташований в Пекіні, заснований у 1951 році, є учасником проекту «Проект 211». Університет пропонує навчальні програми з 15 спеціальностей для бакалаврів китайською мовою і 7 – англійською, програми за 9 спеціальностями китайською і 3 – англійською для магістрів, підготовка докторантів китайською мовою здійснюється за 5 спеціальностями і англійською мовою за 1 спеціальністю. Також університет пропонує широкий вибір курсів китайської мови.

Xiamen University – Сяменський університет, розташований у місті Сямен провінції Фуцзянь, заснований 1921 року, входить до проекту «Проект 211». Університет пропонує 79 програм для бакалаврів і 217 – для магістрів, 131 – для докторантів. При університеті діють 12 дослідницьких центів.

Wuhan University – Уханський університет, розташований у Ухань провінції Нубей, заснований у 1893 році, входить до проекту «Проект 211». Університет входить до 500 кращих університетів світу згідно Times Higher Education за 2012 рік, посідає 79 місце серед азіатських університетів згідно рейтингу QS World University Rankings за 2012 год, і 28 місце в рейтингу китайських вузів The Chinese University Ranking by the Chinese Academy of Management Science. До складу університету входять 38 інститутів і коледжів. Підготовка бакалаврів, магістрів і докторантів здійснюється на 20 факультетах. За красу комплексу споруд і території університету Уханський університет називають одним з найгарніших університетів світу.

Автор: admin