Швейцарія – країна з прекрасною природою та рейтинговими ВНЗ

sweed

Обираючи країну навчання для своєї дитини, батьки шукають переваги як у системі освіти, так і власне у країні. Чи замислювалися Ви коли-небудь, чому варто навчатися у Швейцарії? На те є кілька аргументів:

Освіта в Швейцарії заснована на перевагах чотирьох навчальних систем: англо-американської, німецької, італійської та французької. Уже на етапі шкільної підготовки будь-які батьки можуть вибрати для своєї дитини ту систему навчання, яка найкращим чином вписується в плани на майбутнє, так як кожна з цих систем відкриває двері до вузів певних країн.

Окремо існує довузова підготовка, звана International baccalaureate, і доступна до проходження учнями 16-19 років. Документ, що видається після її закінчення, котирується у всіх вузах і вважається вище за рівнем, ніж національний атестат про закінчену середню освіту.+

Навчання в Швейцарії для іноземців

Вища освіта в Швейцарії також має свої особливості. По-перше, навчання можна пройти на декількох мовах, в тому числі англійською, і навіть безкоштовно. По-друге, освітні програми включають в себе не тільки вивчення профільних дисциплін, а й підтримують гідний рівень етичного і фізичного розвитку студентів. По-третє, і це пов’язано з системою управління вузами, кожен навчальний заклад має свої умови надходження, ціни і навчальні програми. Тому, не варто судити за інформацією щодо одного університету про загальний стан справ в цій галузі.

Для тих же, хто пов’язує Швейцарію з високим рівнем доходів і вважає, що це забезпечує такі ж високі ціни на навчання, не поспішайте відступати. У приватних вузах вартість навчання дійсно може здатися високою, але в державних все з точністю до навпаки. Навчання в Швейцарії доступне не менше, ніж в будь-якій іншій країні, що підтверджується величезною кількістю іноземних студентів, яка доходить до 30% від загального числа учнів в деяких університетах.

Найбільший інтерес, особливо за програмами МВА, іноземні громадяни проявляють до сфер туризму, готельного та ресторанного бізнесу. Високий рівень підготовки фахівців цієї галузі легко перевірити, опинившись на будь-якому курорті країни, адже саме ними Швейцарія славиться найбільше.

Також сильні програми підготовки за такими спеціальностями, як: економіка, лінгвістика, інженерно-технічних, прикладних і гуманітарних напрямів. Не менше цінується і медична освіта, але поступити на такий факультет іноземцю буде складно.

Стипендії для навчання в Швейцарії

Більшість швейцарських університетів фінансуються державно, що робить міжнародне навчання порівняно недорогим. Уряд Швейцарії та декілька університетів також пропонують стипендії міжнародним студентам. Однак ви повинні переконатися, що у вас є достатній капітал, щоб підтримувати себе протягом усього навчання. Потрапивши до Швейцарії і будучи студентом-міжнародником, ви маєте змогу навіть працювати до 15 годин на тиждень.

Swiss Government Excellence Scholarships для українських дослідників

Уряд Швейцарії через Федеральну комісію по наданню стипендій для іноземців з метою популяризація міжнародного обміну та поглиблення співпраці між Швейцарією та іншими країнами надає для іноземних науковців федеральні стипендії. Посольство Швейцарії в Києві координує аплікаційний процес в Україні: приймає досьє, контролює на його відповідність вимогам комісії, проводить попередній відбір. Федеральна комісія по наданню стипендій для іноземців надає три типи стипендій українським науковцям:

для навчання у швейцарських університетах, федеральних політехнічних інститутах та у вищих школах прикладних наук. Стипендії для навчання на бакалаврські чи магістерські програми не надаються. Детальна інформація про різні типи стипендій для кандидатів з різних країн та умови проведення конкурсу на 2020-2021 навчальний рік опубліковані на сайті Федеральної комісії:   www.sbfi.admin.ch/scholarships_eng. Прохання ознайомитися з цією інформацією. Ви маєте відповідаєте критеріям відбору. Для отримання аплікаційних документів (умови участі у конкурсі, аплікаційна форма, формуляр для проведення дослідницької роботи, формуляр листа-рекомендації, формуляр медичної довідки, рекомендації по пошуку супервайзера) слід у письмовій формі звернутися до Посольства Швейцарії (olena.gut@eda.admin.ch або kyiv@eda.admin.ch). Повний пакет аплікаційних документів слід роздрукувати та у двох екземплярах подати до Посольства Швейцарії в Києві щонайпізніше до 05 грудня щороку (дата може несуттєво змінюватись, необхідно перевірять інформацію на сайті). Інформація про навчання та проведення наукових досліджень у різних вищих школах Швейцарії наведена на сайті swissuniversities: https://www.swissuniversities.ch/en/

Стипендія для навчання в університеті Цюриха

Цюрихський університет щорічно виділяє стипендії для іноземних студентів, які бажають навчатися на програмах магістратури. Потенційні кандидати на отримання стипендії мають входити до 10 відсотків найкращих студентів свого потоку.

Спеціальності: всі спеціальності університету.

Рівень: магістратура.

Розмір гранту: оплата навчання, стипендія.

Дедлайн: 15 грудня щороку.

Університет  пропонує найкращим студентам, які хочуть навчатися на одній з магістерських програм взяти участь в одній із запропонованих програм:

 • Excellence Scholarship & Opportunity Programme (ESOP) – стипендія включає грант, який покриває вартість проживання, навчання (11,000 CHF в семестр) і додаткові університетські витрати.
 • Master Scholarship Programme (MSP) – це часткова оплата навчання (6,000 CHF в семестр) і проживання.

Університет також може виплачувати додаткові 1,500-3,000 CHF в семестр або запропонувати студенту працювати асистентом з другого семестру із щомісячною оплатою 600 CHF.
Стипендії виплачуватимуться протягом всього періоду навчання на програмі. Заявку можна подати одночасно на дві програми.

Вимоги до студентів:

 • Мати ступінь бакалавра
 • Належати до 10% найкращих випускників

Документи:

За усіма питаннями:studienfinanzierung@sts.ethz.ch

Детальніше: https://ethz.ch/students/en/studies/financial/scholarships/excellencescholarship.html

Стипендії для навчання в університеті Лозанни

Іноземні студенти запрошуються до участі в конкурсі на отримання стипендій для навчання на програмах магістратури.

Спеціальності: всі спеціальності, крім таких – Master of Medicine, Master of Arts in Sciences and Practices of Education, Master of Law from the Universities of Zurich and Lausanne, Master of Law in Criminal Sciences, judiciary mention and All the MAS (3rd cycle programmes)

Рівень: магістратура

Розмір гранту: CHF 1,600 на місяць.

Необхідні документи:

Дедлайн: 1 листопада щороку.

Джерело: https://www.unil.ch/international/unilmastersgrant-1

Стипендії для навчання у Женевському університеті

Для студентів, які бажають отримати ступінь магістра у Швейцарії, доступні стипендії Женевського університету. Одна з вимог до потенційних учасників програми – вони мають входити до 10% кращих студентів свого потоку.

Спеціальності: Астрономія, біологія, хімія, біохімія, науки про Землю, комп’ютерні науки, математика, фармацевтика, фізика.

Рівень: Магістратура.

Розмір гранту: від CHF 10’000 до CHF 15’000 за рік.

Необхідні документи:
Документи можуть подаватися англійською або французькою мовою і мають містити:

Дедлайн: 15 березня щороку.

Джерело: http://www.unige.ch/sciences/Enseignements/Formations/Masters/ExcellenceMasterFellowships_en.html

Швейцарія: оплачуване стажування в CERN для студентів

Європейська організація ядерних досліджень CERN запрошує студентів на оплачуване стажування у Женеві. Навчальна програма триває від одного до шести місяців.

Вимоги до кандидатів:
–    бути студентом денної форми навчання на рівні бакалавру;
–    мати вік не менше 18 років;
–    основна галузь досліджень має бути: прикладна фізика, обчислювальна техніка, математика, електроенергетика, електроніка, машинобудування, приладобудування, матеріалознавство, радіаційний захист, безпека та захист навколишнього середовища.

Стипендія: щомісячна виплата в розмірі 1439,87 євро, а також  повне страхове покриття, що діє в районі Женеви на медичні витрати.

Дедлайн подачі заявки: початок жовтня щороку. Деталі участі за посиланням.

Дослідницькі стипендії в університеті Фрайбурга

Університет Фрайбурга (University of Fribourg) надає стипендії для іноземних аспірантів та молодих дослідників зі ступенем кандидата наук для проведення досліджень.

Спеціальності: усі спецальності з доступних в університеті. Повний перелік – тут: http://www3.unifr.ch/research/fr/recherche/recherche-interdisciplinaire.html

Розмір гранту: CHF 1900 на місяць. Тривалість проведення досліджень – 4 місяці для аспірантів, 1 – 3 місяці (максимум 5) для кандидатів наук.

Документи (для аспірантів):

 • аплікаційна форма
 • CV
 • опис дослідницького проекту
 • обгрунтування необхідності проведення досліджень в університеті Фрайбурга
 • лист від професора університету Фрайбурга, який буде науковим керівником
 • лист від наукового керівника з українського університету
 • бакалаврський та магістерський дипломи й оцінки
 • копія паспорта

Дедлайн: 28 лютого / 31 липня.

Джерело: https://www3.unifr.ch/studies/en/mobility/incoming/visitingscholars/grants-from-the-university-of-fribourg.html

Стипендія в галузі МВА

Громадяни країн Східної Європи можуть брати участь в конкурсі на отримання стипендії для навчання на програмах МВА у бізнес-школі IMD, Швейцарія. Пропонується кілька стипендій з різними вимогами до кандидатів та аплікаційних документів, тому інформацію слід обов’язково перевіряти на сайті-джерелі.

Спеціальності: МВА

Рівень: магістратура.

Розмір гранту: від CHF 10,000 до CHF 30,000.

Вимоги:

Дедлайн: 1 лютого, 1 квітня, 1 червня, 1 серпня, 1 вересня.

Джерело: http://www.imd.org/mba-admission-fees/#tab=3

Аспірантура в Базелі в галузі природничих наук

Талановиті, амбітні та мотивовані молоді вчені запрошуються до участі в програмі «Biozentrum Basel International PhD Program»

Спеціальності: біологія, біофізика

Рівень: аспірантура

Розмір гранту: стипендія, тревел грант, покритя витрат, пов’язаних із дослідженнями та науковими поїздками.

Необхідні документи:

Дедлайн: Варіюється (20 червня у 2018 році, 12 листопада у 2020 році)
Джерело: http://www.biozentrum.unibas.ch/excellence

Стипендія від Інституту біомедичних досліджень ім. Фрідріха Мішера

Іноземні випускники зі ступенем магістра запрошуються до участі в конкурсі на отримання стипендій для навчання в Інституті біомедичних досліджень ім. Фрідріха Мішера у Швейцарії.

Спеціальності: біологія зі сфокусованістю на епігенетиці, нейробіології та механізмах виникнення раку.

Рівень: аспірантура.

Розмір гранту: виплачується заробітна плата.

Необхідні документи:

Дедлайн: 1 травня та 15 листопада щороку

Джерело: http://www.fmi.ch/training/phd/

Стажування у Раді ООН з прав людини

Організатори стажування шукають студентів магістратури, аспірантури або нещодавніх випускників вищих навчальних закладів. Щороку обирають до 50 стажерів з усього світу. Тривалість стажування – 3 місяці. Місце стажування: Женева, Швейцарія. Перевага надається тим, хто має досвід у сфері прав людини. Детальна інформація та подача заявки на сайті організаторів https://www.ohchr.org/EN/AboutUs/Pages/InternshipProgramme.aspx.

 

Автор: admin