Іспанія: країна сонці та можливостей

Іспанія пропонує широкий вибір стипендій для іноземних студентів і спеціалістів. Серед найбільше привабливих спільні програми Міністерства закордонних справ і міжнародного співробітництва (Ministerio de Asuntos Exteriores y de Cooperacion) та Іспанського агентства міжнародного співробітництва (Agencia Espanola de Cooperacion Internacional para el Desarrollo) – Програми стипендій MAECAECID (Programas de Becas MAEC-AECID). Інформація про них на наступний навчальний рік розміщується на інтернет-сайті www.becasmae.es (іспанською) в середині жовтня. Загальна інформація про стипендії доступна на сайті цілий рік, так само й інформація про вимоги до кандидатів та процедуру подання заявок.

Короткий довідник для студентів можна знайти за посиланням.

 

Стипендії міністерства освіти та науки

   Вся інформація стосовно стипендій на сайті міністерства: www.mec.es  (іспанською)

 

Стипендії міністерства культури

На сайті іспанського Міністерства культури http://www.mcu.es представлена інформація про різні програми надання матеріальної підтримки, дотацій і стипендій. Серед найбільш значущих програм можна відзначити «Сприяння перекладу та видання іспанської художньої та наукової літератури на будь-якій іноземній мові» і «Сприяння поширенню іспанської літератури за кордоном».

 

Гранти та стипендії міністерства промисловості, туризму та торгівлі Королівства Іспанія

http://www.icex.es (іспанською)

 

Програма «Туризм в Іспанії»

Міністерство також надає стипендії за програмою «Туризм в Іспанії» для іноземних студентів, що бажають пройти курс післядипломної освіти в сфері туризму в іспанських університетах або інших престижних освітніх центрах. У 2005-2006 рр. було надано 50 стипендій по 20 000 євро. Для більш детальної інформації дивіться Офіційний бюлетень (http://www.boe.es). Оголошення про конкурс на здобуття стипендій опубліковано на сайті: http://www.sgt.tourspain.es.

Програма «Туризм в Іспанії» – післядипломна освіта в іспанських університетах.

www.iet.tourspain.es/ (іспанською)

Стипендії автономних областей Іспанії

Щоб зв’язатися з агентством іспанських автономних областей, відвідайте розділ автономій на сайті: http://www.la-moncloa.es. Як правило, автономні області пропонують свої власні програми стипендій, і деякі з них призначені для іноземців.

Стипендії міжнародної мобільності для громадян країн пострадянського простору

Іспанський університет Кадіса надає 100 стипендій для громадян країн пострадянського простору. Це унікальна можливість отримати рівень бакалавра або магістра за однією із запропонованих спеціальностей університету Кадіса. Наразі це найбільша міжнародна програма мобільності Іспанії для України.

Кінцевий термін подання заявок щороку оголошують на сайті університету.

Стипендії фонду «Кароліна»

На сайті представлена інформація про велику кількість стипендій, пропонованих як самим фондом, так і які співпрацюючими з ним організаціями, на навчання в докторантурі та постдокторантуре,  дослідницьку роботу.

www.fundacioncarolina.es (іспанською)

Науково-дослідні гранти від Campus Mare Nostrum

Іспанський Campus Mare Nostrum за підтримки товариства ЄС імені Марі Кюрі надає можливість іноземним студентам виграти грант на довготривале дослідження чи реалізацію свого проекту. Campus Mare Nostrum є результатом спільних зусиль міжнародних організацій, дослідницьких центрів, технопарків, компаній та адміністрації, яка прагне перетворити іспанське місто Мурсія у центр високоякісної освіти, науки, бізнесу та культури Середземномор’я.

Успішний кандидат у своєму архіві мусить мати як мінімум одну наукову публікацію, а також кваліфікаційний рівень доктора наук. Такого типу грант надають щороку, проте деталі стосовно початку прийому заявок оголошують несподівано. Стежте за офіційним сайтом і генеруйте ідеї!

Стипендіальна програма на здобуття ступеня магістра з економіки та фінансів

10000 євро на рік, дворічне навчання, отримання кваліфікаційного ступеня магістра в Іспанії і велика ймовірність подальшого працевлаштування в цій країні – це те, що пропонує CEMFI Master Scholarship in Economics and Finance. Стипендіальна програма передбачає інтенсивний економічний і фінансовий курс. Для подання заявок потрібно здобути ступінь бакалавра з поточних наук чи бути близьким до цього. Оскільки навчання відбуватиметься виключно англійською, знання цієї мови є обов’язковою вимогою, що має підтверджуватися сертифікатом.

Заявки приймаються з жовтня по квітень щороку.

Інформація доступна на сайті.

La Caixa – стипендіальні наукові програми

Студенти, які мають вищу освіту (ступінь бакалавра, магістра чи доктора наук) в галузі медичних і суміжних дисциплінах, можуть обрати і подаватися на одну із стипендіальних програм від фонду La Caixa та Національного онкологічного центру. Програма розрахована на чотири роки і пропонує лише 10 стипендій щороку. Відмінний кандидат мусить представити хороші академічні здібності, а також достойні знання англійської мови. Фонд зацікавлений винятково у високомотивованих студентах, яких цікавлять дослідження онкозахворювань.

Кінцевий термін подання заявок – лютий щороку.

Інформація доступна на сайті.

Короткострокові дослідницькі програми від CSIC Institute of Public Goods and Policies

Для розширення міжнародної співпраці іспанський інститут суспільних і політичних наук (CSIC Institute of Public Goods and Policies) пропонує короткострокові стипендії для науковців і дослідників, які хочуть співпрацювати з центром і провести власне дослідження у взаємодії з ним. Центр розташований у Мадриді. Його основні напрями досліджень: науково-дослідні та інноваційні системи, економіка навколишнього середовища, політика в порівняльній перспективі. Пріоритет надається претендентам, які здатні взаємодіяти з більш ніж однією дослідницькою галуззю.

У стипендію входить користування офісними приміщеннями з відповідною ІТ-структурою та доступ до бібліотеки. Покриваються витрати за дорогу та оплачується проживання в Мадриді. Стипендія триває від двох до шести тижнів за підсумками співбесіди. Базова підтримка включатиме:

а) допомогу на проживання (не більше 3000 євро на місяць);

б) витрати (до 1000 євро).

Остаточна сума й умови підтримки є предметом співбесіди й зумовлені наявністю коштів.

Заявки приймаються на постійній основі. Формальні заявки будуть оцінені протягом чотирьох тижнів після їх надходження. Детальна інформація доступна на сайті.

Магістратура в Rovira i Virgili University

Rovira i Virgili University в Каталонії пропонує стипендії на навчання на магістратурі для іноземних студентів. Подаватися можна на будь-яку спеціальність, представлену в університеті, тому вибір достойний. Навчання, згідно з програмою, ведеться іспанською чи англійською мовами.

Кінцевий термін подання заявок на отримання стипендії щороку припадає на початок літа. Аби отримати детальнішу інформацію, стежте за офіційним сайтом університету.

Університет Барселони (UB – Universitat de Barcelona)

Заснований в 1450 році Університет Барселони (UB) представляє глибокі академічні традиції в поєднанні з передовими науковими знаннями. 18 центрів Університету Барселони розподілені між шістьма кампусами, всі вони розташовані в самому серці міста.

UB приймає велику кількість студентів з іспанських та іноземних університетів, які вирішили пройти частину свого навчання в цьому університеті.

Програма StudyAbroad пропонує таким студентам найширший вибір предметів, які викладаються англійською мовою. Програма розділена на чотири області:

Це дає студентам можливість поглибити знання з конкретних тем, одночасно удосконалюючи їх іспанську мову.

Курси Міжнародної Літньої Школи (InternationalSummerSchool) Університету Барселони створені по конкретним темам і відкриті для всіх, але спеціально спрямовані на студентів та професіоналів, зацікавлених в збагаченні своїх знань і навичок під час літнього перебування. Програма курсу розроблена таким чином, щоб створити в Університеті Барселони воістину міжнародну обстановку і форум для ведення дискусій на актуальні теми, пов’язані з економікою, медициною, природничими, соціальними і гуманітарними науками і мистецтвом.

Можливі програми обміну: Erasmus, GrupoCoïmbra, ProgramaCINDA і інші (щодо можливості участі слід проконсультуватися з відповідними факультетами університету).

Якщо на данній момент ніякої діючої програми немає, можна запросити тимчасове навчання у БУ на основі індивідуальної заяви, яка повинно бути підтверджено вашим університетом. Детальніше тут: http://www.ub.edu/uri/estudiantsNOUB/intercanvis/que_cal_e.htm

Студенти, які бажають навчатися у першій половині навчального року, повинні подати заяву до 15 червня кожного. Заняття починаються з другого тижня вересня.

Студенти, які бажають навчатись з другої половині навчального року, повинні подати заяву до 15 листопада кожного року. Заняття починаються з другого тижня лютого.

Програми університету у брошурі.

Office of Mobility and Internation Programs (OMPI)

Travessera de les Corts, 131-159 – 08028 Barcelona

Email: relacions.internacionals@ub.edu

www.ub.edu/uri/

 

Автономний університет Барселони (UAB – Universitat Autónoma de Barcelona)
Автономний Університет Барселони (UAB) – це багатопрофільний, динамічний і сучасний державний університет, заснований в 1968 році. Зберігаючи прихильність суспільству та навколишньому середовищу, він відкритий світу і володіє справжньою академічної атмосферою.
UAB є одним з небагатьох університетів Іспанії, що мають своє університетське містечко і дозволяє займатися своєю діяльністю в природному середовищі. Інфраструктура UAB, спеціально створена для університетського життя і університетського містечка, надає все необхідне для навчання, відпочинку та повсякденного життя. Твердо прихильний міжнародної проекції, університет бере участь в широкому спектрі міжнародних проектів і програм студентського обміну в Європі, Америці, Африці та Азії.
У 2016 році УАБ організовує InternationalSummerTerm – програму, що дозволяє студентам з усього світу стати слухачем навчальних курсів UAB.
InternationalSummerTerm дає студентам можливість вивчати предмети ECTS (Європейська система переведення і накопичення балів) за програмою бакалаврату в UAB, і познайомитися зі студентами з усього світу.

UAB info:  www.uab.cat

informacio@uab.cat

International welcome point:international.welcome.point@uab.cat

Для університетів, які не можуть співпрацювати за програмами Erasmus + або Sicue, є програма – ProgramaPropi. У разі якщо в університету немає ніякої домовленості, є можливість вчитися за такими програмами (у посиланнях детальна інформація):

– Selected courses

– Pre-established programmes

– Tailor Made Programme

Детальну інформацію про ці програми з конкретними предметами і кредитами, а також про мову, на якому проходить навчання, можна отримати за ПОСИЛАННЯМ.

Політехнічний університет Барселони

(UPC -Universitat politècnica de Catalunya).

Політехнічний Університет Каталонії (UPC), державний університет, який забезпечує висококласну вищу освіту в галузі архітектури, інженерії та технології. Пропонована освіта є міждисциплінарною, міжнародною і престижною. Воно може бути орієнтоване як на вироблення професійних навичок, так і на спеціалізацію в наукових дослідженнях.

Internation and Corporate Relations Bureau.

international@upc.edu

www.upc.edu/sri

www.facebook.com/UPCInternational

У цьому університеті широкий вибір програм – програми бакалаврату, магістратури та докторантури.

Заняття проходять каталонською, іспанською та англійською мовами. Професори підлаштовуються під мовні навики групи, але навіть для іноземців крім англійської потрібне знання також іспанської або каталонської мови.

Університет Помпеу Фабра (UPF – Universitat Pompeu Fabra)

Університет Помпеу Фабра (UPF) є державним, міжнародним університетом з акцентом на дослідження, який всього за двадцять п’ять років свого існування, став одним з кращих європейських університетів. Структура навчання здійснюється в трьох областях знань:

  • соціальні і гуманітарні науки в кампусі Сіутадела (Campus de la Ciutadella);
  • науки про здоров’я і життя в Морському кампусі (Campus del Mar);
  • науки і технології в сфері інформатики та комунікації в кампусі Побла Ноу (Campus Poblenou).

Необхідно відзначити, що UPF також є університетом, орієнтованим на студентів відносно не тільки аспектів академічного життя. Університет сприяє участі в студентських асоціаціях, волонтерських програми, спортивних і культурних заходах. Крім того, він підтримує зв’язки з випускниками та заохочує контакти між ними через створену програму Alumni, яка в даний час розвивається як міжнародна мережа.

Mobility Office: www.upf.edu/incoming

Email: oma.incoming@upf.edu

Програми бакалаврату для іноземних студентів:

Якщо немає домовленості між університетами, студенти можуть навчатися як «Гостьові студенти». Абсолютно вся інформація, включаючи ціни і програм магістратури, знаходиться за посиланням: https://www.upf.edu/incoming/es/visiting.html

Автор: admin