Велика Британія. Стипендії та гранти.

Навчання в країнах Сполученого Королівства забезпечує високу якість освіти та міжнародне визнання британських дипломів.

Для студентів, що прагнуть здобути стипендії та інші форми фінансування навчання, є кілька варіантів від британських та українських організацій. Багато стипендій поширюються лише на післядипломну освіту, ще деякі покривають оплату лише конкретних предметів, а інші доступні лише для конкретних закладів.

Стипендіальні програми Чівнінг (CHEVENING SCHOLARSHIPS)

 Стипендіальні програми Chevening надають можливість отримати магістерський ступінь або виконати короткострокову дослідницьку роботу. Стипендія Chevening покриває витрати на навчання, проживання, вартість авіаперельоту та поточні витрати на термін від 3 до 12 місяців. Пріоритетними сферами вивчення є: державне управління (включаючи охорону здоров’я та планування міста); міжнародні відносини (включаючи питання міжнародної безпеки); політологія, політичні дослідження, права людини, громадянське, конституційне і міжнародне право; правозастосування; журналістика (друковані ЗМІ, теле- і радіомовлення); зміна клімату і дослідження довкілля (включаючи сталий розвиток, захист навколишнього середовища, планування і менеджмент); енергетична безпека і поновлювані джерела енергії; наукові інновації, спрямовані на забезпечення сталого економічного розвитку, розвитку економіки й бізнесу, глобальної стабільності клімату; економіка.

Докладніше на сайті Чівнінг.

Програми для аспірантів і дослідників, MBA

(MASTER OF BUSINESS ADMINISTRATION)

Основні програми, в рамках яких розподіляються стипендії для навчання на ступінь магістра:

• Програма дослідницьких стипендій для іноземних студентів (ORSAS). Стипендію терміном на один рік надають випускникам університетів для проведення дослідницької роботи. Крім цього, велика кількість освітніх установ вищої школи надають власні стипендії;

• Британські стипендії Chevening (Chevening Scholarships). Ці стипендії дають можливість отримати ступінь магістра або провести короткострокове наукове дослідження. Програма Chevening орієнтована на цілеспрямованих молодих професіоналів, потенційних лідерів, які бажають зробити свій внесок в розвиток України.

Українська стипендіальна програма в університеті Кембриджу

(Cambridge-Ukraine Studentships)

    Програма фінансує навчання українців на однорічному курсі магістратури в університеті Кембриджу за однією з 50 гуманітарних спеціальностей. Претенденти на стипендію повинні мати таку академічну освіту, що дає можливість навчатись у магістратурі, а також на високому рівні володіти англійською мовою.

Мета програми – надати можливість безкоштовного навчання найбільше талановитій українській молоді, яка не може здобути таку освіту власним коштом.

Більш детальну інформацію про Українську стипендіальну програму дивіться на сторінці Cambridge Overseas Trust.

Стипендії та фінансування від EducationUK

Відвідайте наш веб-сайт EducationUK, де пропонуються стипендії по різних курсах та рівнях навчання. Також Ви знайдете інформацію про розмір оплати курсів та загальний прогноз вартості навчання в Британії.

Стипендія імені Джона Сміта (The John Smith Fellowship Program)

Можливість для навчання і стажування в провідних правових інститутах Великобританії з метою ознайомитися з системою управління Сполученого Королівства і підвищити свій професійний рівень надає Фонд пам’яті Джона Сміта. По суті, програма є курсом підвищення кваліфікації.
Стати стипендіатами можуть правознавці, працівники мас-медіа, суспільно-політичні діячі недержавних організацій та науковці.

За час навчання стипендіати обмінюються інформацією і досвідом з іншими учасниками програми з різних країн світу, що в подальшому дозволить їм зайняти більш високі позиції в системі управління своєю країни.
Заявки на стипендії фонду приймаються від громадян наступних країн пострадянського простору: Вірменія, Азербайджан, Грузія, Киргизстан, Росія, Молдова і Україна.

Реалізацією програми займається Меморіальний фонд імені Джона Сміта (John Smith Memorial Trust) в партнерстві з Міністерством юстиції Великобританії (Ministry of Justice) та Британською Радою (British Council).

Тривалість програми 5 тижнів: з 5 червня по 9 липня. Основні вимоги до кандидатів: досвід роботи в

політичних або правових інститутах, засобах масової інформації, організаціях місцевого
самоврядування, юриспруденції (особливо в області прав людини) або громадських організаціях.
Детальніше на www.johnsmithmemorialtrust.org.
Велика кількість вищих навчальних закладів присуджують власні стипендії.

Кембриджські стипендії TNK / BP ім. Капіци (TNK / BP Kapitza Cambridge) фінансуються коштами компанії TNK-BP і Кембріджського зарубіжного фонду.
З цієї стипендіальній програмі щороку 8 стипендій виділяються для аспірантів з Росії та України. Стипендії терміном до 3-х років надаються в таких областях як:
 • економіка
 • менеджмент
 • юриспруденція,
 • інженерна справа
 • математика
 • природничі науки.

Розмір стипендії становить 21 000 фунтів стерлінгів на рік або 63 000 фунтів стерлінгів за 3 роки навчання, що покриває вартість навчання і проживання та авіапереліт економ-класу. Основний критерій відбору полягає в тому, що кандидат повинен бути прийнятий Кембриджським університетом.
Крім того, Кембриджський університет пропонує кілька стипендіальних програм:

 • Shell Centenary Cambridge Scholarships
 • BAT Cambridge Scholarships and Bursaries
 • World Bank Cambridge Scholarships
 • Kapitza Cambridge Scholarships
 • LMB Cambridge Scholarships
 • Shell Centenary Chevening Cambridge Scholarships
 • Corpus Christi Research Scholarship
Оксфордський університет також виділяє ряд стипендій для іноземних студентів, які переважно призначаються навчаються на магістерських та докторських програмах. Так, наприклад, в рамках програми Overseas Research Students Awards Scheme виділяється близько 120 стипендій на рік, Clarendon Bursaries – близько 100, які частково або повністю покривають вартість навчання. Крім того, передбачені й стипендії від окремих факультетів Оксфорда. Наприклад, юридичний факультет виділяє іноземним студентам, надходять на магістерську програму, 8 стипендій розміром 5000-7500 GBP.

Міждисциплінарна програма в Університеті Лестер

Нові для нас професії – соціолог медицини та медичний історик вже стають актуальними для Британії. 6 стипендій для навчання на магістра гуманітарних наук та медицини в Університеті Лестер. MA in Medical Humanities – міждисциплінарна інноваційна програма, яка дозволяє студентам розвивати власну сферу зацікавлення, яка знаходиться на перетині, на перший погляд не подібних дисциплін, медичної практики та мистецтва.

Це ідеальна спеціальність для тих, хто хоче дискутувати про історію медицини, імідж лікаря, роль захворювань в кінематографі та уявлення народів Океанії про лікування.Стипендія відкрита для аплікантів з усіх країн світу. Початок навчання в жовтні 2011 року, а тому дедлайн подачі он-лайн аплікацій спливає 30 вересня.

Для детальної інформації Ви можете контактувати з Джо Кертіс (Jo Curtis) через e-mail jlc37@le.ac.uk або почитати на сайті університету.

 

Автор: admin