Естонія: гранти на навчання та дослідження

Система вищої освіти Естонії включає два напрямки – академічну і вищу професійну освіту.

Вищу академічну освіту дають університети, тоді як прикладну освіту можна отримати або в навчальному закладі, що є частиною структури будь-якого університету, або у вищому навчальному закладі професійної освіти, або в професійному училищі, що дає середню професійну освіту на базі навчального плану повної середньої освіти.
В результаті реформи системи вищої освіти і перегляду навчальних програм, вперше в історії естонського вищої освіти, в 2002/2003 академічному році в університетах була введена дворівнева структура вищої освіти (бакалавр-магістр). Перша кваліфікація, що привласнюється в рамках цієї системи, – бакалавр (bakalaureusekraad). На цьому рівні студент отримує базові теоретичні знання та основні професійні навички. Ступінь бакалавра присвоюється після трьох років навчання (у рамках деяких програм період навчання для отримання ступеня бакалавра становить 4 роки). Нещодавно введена ступінь бакалавра порівнянна з традиційною кваліфікацією бакалавра, що привласнюється в рамках більшості відомих європейських навчальних програм бакалаврського циклу.
Закінчивши програму бакалаврського циклу, студенти можуть продовжити навчання за програмою магістерського циклу і отримати ступінь магістра (magistrikraad). Програми магістратури спрямовані на фундаментальну підготовку учнів в більш вузькій, спеціалізованої області. Тривалість навчання за магістерськими програмами становить 2 роки. Кваліфікація магістра є необхідною умовою для подальшого працевлаштування за такими спеціальностями, які вимагають вищої освіти: викладач, інженер, економіст, юрист і т.п.

Викладання в Естонії, як правило, ведеться естонською мовою. Однак все ж велике число курсів і навчальних програм читаються англійською, а іноді і на інших мовах. У деяких вищих навчальних закладах існують програми навчання російською мовою, призначені для російськомовних учнів.
В Естонії діють шість громадських і п’ять приватних університетів, вісім державних і тринадцять приватних вищих навчальних закладів професійної освіти, сім державних і один приватний професійний навчальний заклад, що пропонує навчальні програми вищої прикладної освіти.
Додаткову інформацію та перелік вищих навчальних закладів Естонії можна знайти на сайті: http://www.smartestonia.ee.

Гранти уряду для іноземних студентів

В рамках Національної Стипендіальної програми Естонської Республіки щорічно оголошується прийом заявок на отримання стипендій для студентів, дослідників і викладачів.

Види стипендіальних програм:

Інформація про стипендіальну програму доступна на сайті  http://www.studyinestonia.ee/scholarships

Заявки подаються через веб-сторінку і поштою. Термін подачі електронних заявок – 31 березня кожного року. Для літніх і зимових шкіл останній термін подачі заявок – 15 квітня.

Більш детальну інформацію про стипендії можна знайти на сайтах: http://adm.archimedes.ee/stipendiumid/ та http://archimedes.ee/stipendiumid/en/valisriikide-stipendiumid/.

Стипендії для навчання з повним навчальним навантаженням

Більшість англомовних програм (проте, не всі) пропонують waiver-стипендії. Цей вид стипендій передбачає, що студенти, які їх отримують не повинні платити за навчання, якщо вони навчаються з повним навчальним навантаженням. Навчальне навантаження вважається повним, якщо в ньому відсутні не більше 6 кредитів з 30 ECTS за семестр.

Waiver-стипендії виділяються в момент зарахування до університету. У листі про зарахування буде вказано чи отримає студент waiver-стипендію або ж буде зарахований на платній основі. Будь ласка, перевіряйте сайт кожної програми, щоб з’ясувати чи надає вона waiver-стипендію.

Стипендії Міністерства закордонних справ Естонії

Обмежена кількість стипендій для кандидатів, що претендують на навчання на англомовних магістерських програмах в Університеті Тарту.

У 2016 році стипендії доступні тільки для наступних магістерських програм:

Розмір стипендії становить 400 євро на місяць протягом двох років (стандартний період навчання в магістратурі). Винятком є тільки програма «Законодавство в області інформаційних технологій», тривалість якої становить 1 рік, і, отже, стипендія виплачується протягом одного року. Стипендія не покриває плату за навчання. Проте, всі програми, перераховані вище, надають waiver-стипендію для кращих претендентів (виділяються на основі ранжирування прийомних списків).

У 2016 році буде доступно 8 таких стипендій. Окремої подачі документів не вимагається. Кандидати на магістерські програми повинні просто надати всі необхідні документи через онлайн-систему аплікацій до зазначеного терміну, а також відправити документи поштою. Для отримання більш детальної інформації, будь ласка, натисніть тут.

Заявки на магістерські програми в галузі суспільних і гуманітарних наук, а також всі програми бакалавра приймаються до 15 квітня щороку.

Крайній термін подачі заявок на програми магістра в галузі природничих і точних наук (Комп’ютерні науки, Розробка програмного забезпечення, Роботехніка та комп’ютерна інженерія, Фінансова математика і Прикладна вимірювальна наука) 15 березня щороку.

Результати прийому та надання стипендій зазвичай оголошують в травні-червні.

Ваші запитання надсилайте за адресою: studyinfo@ut.ee

 

Стипендії уряду Естонії на участь в літніх школах

Зазвичай оголошується щороку, інформацію слід відслідковувати на сайті Міністерства закордонних справ України. Підходить для всіх іноземних громадян.

Дедлайн подачі заявок онлайн – 15 квітень

Дедлайн подачі заявок поштою – до 22 квітня

Стипендія надається урядом Естонії іноземним студентам, дослідниками і викладачам. Держателем стипендії може стати студент-бакалавр, магістр або аспірант, який на момент подачі заявки на стипендію навчається в університеті як мінімум рік.

Стипендії спрямовані на підтримку участі в літніх школах естонської мови і культури, а також в коротких програмах, що викладаються англійською мовою в університетах Естонії. Стипендія покриває оплату за участь в курсах і школах, а також вартість проживання за 28 днів перебування.

У список програм, які підтримуються стипендією, входять курси вивчення естонської мови і програми англійською мовою в університеті Тарту, Таллінна та Технологічному університеті Талліна. На час виплати стипендії держатель повинен знаходитися на території Естонії.

Кандидату необхідно завчасно зареєструватися на курси перед подачею заявки на стипендію. При оцінці заявки враховуються якість мотиваційного листа, ясність поставлених цілей, плану роботи та очікуваних результатів.

Необхідні документи на стипендію в Естонії:
1. Форма заявки,
2. Форма заявки для обраного навчального закладу,
3. Резюме (CV у форматі EUROPASS),
4. Довідка про академічну успішність з роз’ясненням системи оцінювання,
5. Довідка, що підтверджує навчання в університеті за межами Естонії з інформацією про рівень освіти, тривалості періоду навчання і передбачувану дату випуску,
6. Підтвердження від вищого навчального закладу Естонії на допуск до участі в програмі або інше підтвердження реєстрації на програму,
7. Копія паспорта або ID.

Заявка подається через Інтернет і за допомогою послуг пошти.

Важливо: необхідні документи повинні бути надані обома способами.

Контакти літньої школи в Естонії:

Координатор стипендії — Mr Sander Kirsel, sander.kirsel@archimedes.ee

Університет Таллина: Ms. OlgaReili, tss@tlu.ee

Таллінський технологічний інститут: Ms. Maria Aru, maria.aru@ttu.ee

Університет Тарту: Ms. Margot Must, margot.must@ut.ee

Гранти Estophilus

Естонський інститут присуджує гранти магістрам і докторам-громадянам інших країн, які пишуть наукову роботу, що стосується Естонії.

Розмір гранту на термін 5 місяців – €2 500.

Аби отримати фінансову допомогу, варто заповнити:

Кінцевий термін подання заявки – 1 березня і 1 жовтня щороку. Більше інформації щодо умов участі у програмі  – на сайті ЕККМ.

 

Грант на навчання міністерства закордонних справ Естонії в університеті Tallinn University

Дедлайн: 1 травня щороку.
Грант: 400 €
Де: Таллінн, Естонія
Міністерства закордонних справ Естонії заснувало стипендіальну програму для студентів магістратури університету Tallinn University of Technology.
Стипендія доступна за такими напрямками:

У програмі можуть брати участь кандидати:

Для отримання стипендії необхідно заповнити бланк заявки на вступ до університету Tallinn University of Technology і відправити мотиваційний лист на study@ttu.ee. Разом з бланком заявки на вступ необхідно відправити такі нотаріально завірені копії документів (англійською мовою):

Диплом бакалавра;
Транскрипт з оцінками;
Мотиваційний лист;
Резюме, в якому детально описати отриману освіту і досвід роботи;
Документ, що підтверджує знання англійської мови;

Копія сторінки паспорта кандидата, яка містить інформацію про ідентифікацію особистості кандидата.

Деталі за посиланням.

 

Стипендії для майбутніх фахівців із аналітичної хімії

Університет Тарту за участі Університету Уппсала, Університету Клода Бернара Ліон 1 та Академії Або запустив нову 2-річну магістерську програму Erasmus – Excellence in Analytical Chemistry (EACH). Вона готує міжнародних фахівців із аналітичної хімії, які в майбутньому зможуть працювати у сфері  промисловості (харчовій, фармацевтичній, матеріалознавства, енергетики тощо), а також у лабораторіях хімічного аналізу.

Всі прийняті на програму студенти проведуть перший навчальний рік в Університеті Тарту, вивчаючи фундаментальні поняття і набуваючи навички аналітичної хімії, метрології в хімії, якості, а також в галузі соціально-економічних аспектів аналітичної хімії.

Другий рік навчальної програми буде присвячений застосуванню аналітичної хімії. Студентам буде запропоновано вибрати 2 з 3-х навчальних модулів в Університеті Uppsala, Університеті Claude Bernard Lyon 1 та Університеті Åbo Akademi.

EACH фінансує Європейська комісія. Для українців пропонують стипендії в розмірі €18 000, що покриватимуть повну вартість 2-річної програми; щомісячну допомогу –  €1 000, оплату витрат на проїзд – максимум €6 000 в рік.

Кандидати повинні:

Кінцевий термін подання заявок на отримання стипендії на покриття вартості навчання – 16 квітня.

Деталі за посиланням. Ваші запитання надсилайте за адресою: each@ut.ee. Перелік документів зазначено за посиланням http://www.ut.ee/EACH/admission-requirements/.

Всі заявники повинні подати онлайн заявку і завантажити електронні копії всіх необхідних документів в онлайн систему заявок. Відразу після подачі заявки на сайті, всім необхідно відправити підписану заяву (не посилати документи електронною поштою!).

Магістра в Інституті політики та управління Тартуського університету, Естонія

Дедлайн: 15 квітня (кожен рік)
Область наук: Всі науки, Міжнародні відносини
Тип гранта: Masters/PhD Degree
Грант: €350/мес

Веб-сайт: https://estonia.dreamapply.com

Короткий опис:

Інститут управління та політики Тартуського університету надає стипендії на проходження однієї з трьох своїх англомовних магістерських програм:

Стипендія повністю покриває вартість навчання. У разі необхідності, студент може також подати заявку на отримання стипендії уряду Естонії в розмірі € 350 на місяць.

Вимоги до кандидатів:

Приймаюча установа:

University of Tartu (http://www.ut.ee/ru )

Стипендії на навчання в мовних школах

Національна стипендіальна програма для студентів-іноземців, дослідників і викладачів, які бажають взяти участь у зимовій або літній Школі естонської мови та культури.

Розмір стипендії – €25 в день (максимальний термін  – 28 днів у семестр).

Документи, необхідні для участі у програмі:

Усі документи треба заповнити англійською чи естонською.

Кінцевий термін подання заявки – 24 квітня. Про умови подачі документів онлайн – на сайті Аrchimedes.

Стипендії Талліннського технологічного університету

Талліннський технологічний університет спільно з Міністерством закордонних справ Естонії пропонує стипендії для співробітництва студентів із багатьох країн, зокрема України. Мета освітньої програми – розвиток цифрових технологій.

Розмір щомісячної стипендії –  €400.

Вимоги до кандидатів:

Кінцевий термін подання заявки – 15 квітня. Деталі програми за посиланням.

Вивчення ІТ в Тарту

Тартуський університет пропонує 3 магістерські програми у сфері IT й обчислювальної техніки:

Студенти, яких зарахують, отримуватимуть стипендії, що покриватимуть вартість навчання, а також матимуть шанс одержувати щомісячну стипендію на інші витрати в розмірі €300.

Кінцевий термін подання заявки – 16 квітня.

Контактна інформація: Олександр Чанадірі, консультант Тартуського університету у Східній Європі: alexander.chanadiri@ut.ee. Тел.: + (372) 737-61-09.

Стипендіальна програма для науковців

Участь у програмі можуть узяти професори, лектори й асистенти вишів.

Розмір стипендії – €45 у день або €422 в місяць. Є коротко- й довгострокові стипендії (максимальний термін  – 30 днів).

Аби стати учасником програми, треба надіслати в режимі онлайн:

Усі документи варто заповнити англійською чи естонською.

Кінцевий термін подання заявки – 24 квітня. Детальніша інформація – на сайті Studyinestonia.

 

Стажування в Банку Естонії

Іноземних студентів запрошують до участі в оплачуваному стажуванні в Банку Естонії. Мета програми – посилити співпрацю з науково-дослідними установами, надавши стажерам шанс проводити аналітичні дослідження протягом 1-6 місяців. Окрім цього, протягом стажування студенти дізнаються більше про структуру, завдання й обов’язки центрального банку.

Вимоги до кандидатів:

Для розгляду вашої кандидатури відправте електронною чи звичайною поштою:

У заяві вкажіть:

Кінцевий термін подання заявки:

Контактна інформація – на сайті Еestipank.

Автор: admin