Маленькі історії успіху: ділимось досвідом

НАУКОВЦІ КНУ МАКСИМ СИТНИЦЬКИЙ ТА ОЛЕГ СЕРБІН ПЕРЕМОГЛИ В МІЖНАРОДНОМУ КОНКУРСІ ДОСЛІДНИЦЬКИХ ПРОЕКТІВ ВИШЕГРАДСЬКОГО ФОНДУ

Автор: admin 22.06.2020

Для піднесення престижу Київського національного університету імені Тараса Шевченка в Європейському союзі та світі, дослідники Шевченкового Університету розробили наукові проєкти, виконали умови передбачені правилами міжнародного конкурсу
Вишеградського фонду та взяли участь із авторськими дослідницькими ідеями, що принесуть перспективу не тільки для України, а і міжнародній спільноті в цілому.
За результатами оголошеними у червні 2020 року міжнародним журі Вишеградського фонду, грант на проведення наукових досліджень у 2020/2021 навчальному році виграно двома дослідниками КНУ:
– доктором економічних наук, доцентом, доцентом кафедри менеджменту інноваційної та інвестиційної діяльності економічного факультету Maksym W. Sitnicki на проведення наукових досліджень і реалізацію проєкту на тему: «Development of a network of innovation economics in research universities of the Visegrad
Group» [Розвиток мережі інноваційної економіки в дослідницьких університетах Вишеградської групи];
– доктором наук із соціальних комунікацій, старшим науковим співробітником, директором Наукової бібліотеки імені Михайла Максимовича Serbin Oleg на проведення наукових досліджень і реалізацію проєкту на тему: «Strategic management of the development of library-information institutions» [Стратегічне управління розвитком бібліотечно-інформаційних установ].
Науковим керівником обидвох проектів буде доктор економічних наук, професор менеджменту, гостьовий професор Кембріджського університету, ректор Варшавського Університету Alojzy Z. Nowak (Алойзи З. Новак). Максим Ситницький та Олег Сербін отримали офіційний статус дослідників Вишеградської групи вчених V4 (Польща, Чехія, Угорщина і Словаччина) та можливість користування науковою і матеріальною базою факультету менеджменту Варшавського Університету, що є провідним дослідницьким університетом Республіки Польща та
Європейського Союзу.
Головними результатами досліджень українських дослідників мають стати:
1. Розробка інноваційної стратегії взаємодії дослідницьких університетів України та країн Вишеградської групи.
2. Зростання обсягу навчальних та дослідницьких інструментів для розвитку креативного підприємництва в дослідницьких університетах.
3. Пошук ефективних механізмів розвитку креативної молоді дослідницьких університетів України та країн Вишеградської групи.
4. Вивчення впливу глобальних рейтингових систем на розвиток інноваційної економіки в дослідницьких університетах.
5. Аналіз способів використання лідерського потенціалу бібліотекарів у стратегії розвитку наукових бібліотек та інформаційних установ.
6. Інтернаціоналізація та шляхи забезпечення високої позиції Наукової бібліотеки імені Михайла Максимовича КНУ в Європі та світі.
7. Вивчення передового досвіду розробки та реалізації стратегії розвитку наукової бібліотеки Варшавського університету.
8. Розробка комплексної стратегії розвитку України щодо розвитку бібліотечно- інформаційних установ на базі Європейського досвіду.

Для оприлюднення отриманих наукових результатів заплановано здійснити серію наукових публікацій в рейтингових міжнародних журналах, що входять до МНБД Web of Science та Scopus і виступи на наукових конференціях перед експертною спільнотою Європейського Союзу. Тим самим Максим Васильович Ситницький та Олег Олегович Сербін показали, що немає нічого неможливого для Українців і подали позитивний приклад вітчизняній молоді з креативним типом мислення. Для того щоб перемогти необхідно мріяти та максимально концентруватись на своїй меті і обов’язково все вийде! Вболіваємо за наших науковців на міжнародному рівні та пишаємось, що вони своїм прагненням, наполегливістю та результатами підвищую рівень іміджу Київського національного університету імені Тараса Шевченка серед дослідницьких університетів країн Вишеградської групи (V4) та Європейського Союзу.ФОТО 1 ФОТО 2

Хроніки карантину. Історії успіху

Автор: admin 19.05.2020

Доцент кафедри міжнародної економіки та маркетингу Наталія Кочкіна повідомила чудову новину!

“Магістри 1 року ОП “Бізнес-адміністрування і консультування”, що знаходились на навчанні в Італії за програмою подвійного диплому, нарешті повернулись додому. Позаду хвилювання й довга виснажлива дорога.

Те, що залишилось за кадром: люди, що долучились до повернення наших. Не знала, що в мене є стільки друзів.

Кафедра міжнародної економіки та маркетингу хоче щиро подякувати:
– посольству України в Італії та особисто н.п. послу Євгену Перелигіну, якого розбудили о 8 ранку, а вже через годину посольство надало всю офіційну інформацію;
– посольству Італії в Україні й особливо Julia Kovtun;
– почесному консульству України на Сардінії в особі консула Anthony Grande;
– проф. Gianluca Gatto та віце меру м. Кальярі;
– генеральному офісу поліції в м. Мілан (не буду нікого тегать:);
– службі безпеки України (знову не буду тегать);
– проректору з навчальної роботи КНУ Володимир Бугров ;
– відділу академічної мобільності КНУ Шевченка в особі Люба Соболєвська;
– відділу міжнародних зв’язків КНУ в особі Andrii Kravchenko;
– Університету Мачерата в Італії в особі координатора та гаранта програми подвійного диплому проф. Uoldelul Chelati Dirar та Ernesto Tavoletti та іншим людям, що домогли нам пережити ці дні, повні стрессу.”

Добре те, що добре закінчується! Обнімаю усіх!

Хроніки карантину. Історії успіху

Автор: admin 15.05.2020

Національний антарктичний науковий центр поділився чудовою новиною:

ДОВГА ДОРОГА ДОДОМУ: УКРАЇНСЬКІ ПОЛЯРНИКИ НАРЕШТІ ПОВЕРТАЮТЬСЯ З АНТАРКТИДИ

Попри складні карантинні обмеження з Чилі до України вдалося відправити учасників річної 24-ї Української антарктичної експедиції. Разом з ними додому повертаються члени сезонного загону, які працювали на станції “Академік Вернадський” кілька місяців.

Полярники вилетіли з аеропорту міста Сантьяго в ніч з 14 на 15 травня (за київським часом). На початку наступного тижня очікується їхнє прибуття до Києва.

“У період карантину та відсутності регулярних рейсів нам вдалося майже неможливе: українські полярники летять додому. Це результат неймовірної роботи команди нашого центру, Посольств України в Чилі та Бразилії, партнерів та підрядників. Попереду в наших хлопців та дівчат ще багато годин перельотів та пересадок, але ми вже з нетерпінням чекаємо їх у Києві”, – зазначив директор Національного антарктичного наукового центру МОН Євген Дикий.

Полярники вирушили зі станції “Академік Вернадський” ще 24 квітня. Там зимувальний загін працював майже 13 місяців, а сезонний – близько трьох. 2 травня, після перетину найбільш штормового місця планети – протоки Дрейка – учасники експедицій прибули до порту Пунта-Аренас у Чилі. Кілька днів тому вони прилетіли до столиці республіки – міста Сантьяго.

Після повернення в Україну полярники пройдуть 2-тижневу обсервацію, як і належить за законом. Наразі планується, що вони перебуватимуть вдома на самоізоляції, встановивши спеціальний додаток “Дій вдома”.

98475789_1372098496333357_3962836723381043200_o

“Велика Земля” з нетерпінням чекає на наших полярників вдома і зичить їм легкого польоту!

Хроніки карантину. Історії успіху

Автор: admin 30.04.2020

95318770_2854472917992850_8965625929820798976_o

Карантин закінчиться) Пропонуємо надихнутись на майбутні обміни розповіддю талановитої студентки Єлизавета Михалковська (Elizabeth Mykhalkovska)
Привіт друзі!
Цим постом хотілося б запустити хроніки карантину студентів нашого університету, які зараз навчаються в межах мобільності. Мене звати Ліза, я студентка історичного факультету, зараз стажер міжнародної організації «Океану Знань» і час карантину мені випало пережити в м. Загребі (Хорватія). Карантин тут динамічний: найбільший за 140 років землетрус, коливання супроводжують країну в боротьбі з епідемією, змушуючи забути про існування вірусу. Балкани взагалі, здається, не про вірус. Згадую, коли сталося перше коливання, ми разом з жителями покинули будинки, чекаючи на подвір’ї повторного коливання, як один хорват сказав: «Це ж треба з цим землетрусом навіть кави не встиг випити». Кава тут – закон. Для мене ж цей час – найкращий час підготуватися до досягнення своєї мрії, запустити онлайн проект «Кава з», підготувати відео про солідарність. Так, протягом ізоляції я організувала 4 сесії кави щодо ментального, фізичного, духовного, емоційного здоров’я, проводячи бесіди зі своїми запрошеними гостями, до яких залучила і українських едукаторів, з метою навчитися добре використовувати свій час, щоб ми всі могли вчитися, рости та процвітати в ці часи невизначеності. Моя наступна кава 30.04. Лінк додаю, тож приєднуйтеся: https://www.facebook.com/events/552075605710475/
Далі, я відмонтувала нову історію солідарності, відзняту за місяць до того, як вірус спалахнув у світі. Ця історія солідарності присвячена важливій роботі, яку роблять люди з Udruga Oaza, що базується в Рієці. Відповідно до мого проекту, такі відеоепізоди знімаються в рамках програми Європейського корпусу солідарності «Ти – ЄС». Метою є сприяння солідарності серед молоді шляхом вивчення виняткових людей, які своїми актами добра та солідарності по всій Хорватії, намагаються показати важливість активної участі в діяльності своєї місцевої громади. Тут як це виглядає:https://www.facebook.com/671677726225408/posts/2990010281058796/
Я також взяла участь в роботі Всеукраїнської наукової конференції, організованої рідною кафедрою новітньої історії України, більше 5 годин прямого ефіру, 27 учасників, 128 запитань, 282 чашки кави та чаю.
Прочитала нову книгу Ніколаса Еплі Mindwise “Як ми розуміємо, що думають, вірять, відчувають та хочуть інші”. Мета книги – виявити найбільшу здатність нашого мозку вийти з тіні у світло наукового огляду. Написала критичний аналіз на книгу тут: http://www.oceanznanja.hr/izvjesca/the-inner-game/
Звичайно, перехід на дистанційну роботу означав також і включеність 24 години на добу в роботу на всіх онлайн ресурсах. І мене завжди рятує наступне, з чим і ділюся з вами:
1. Завжди намагаюсь завантажувати себе по повній
2. Максимально різноманітна діяльність. Тут 30 хв я читаю книгу, тут 1 годину прибираю 3 години пишу пост, 1 година займаюся спортом, 2 год написання магістерської роботи, 2,5 год роблю листівки-аплікації янголів з камінцями і тп.
3. Кожен раз, коли ви відчуваєте стрес, невпевненість у собі, відчуваєте паніку – робіть маленькі медитації, для початківців є простий інструмент:
ляжте, закрийте очі і почніть навмисно розслабляти своє тіло (від пальців ніг, хоча і всього тіла, до обличчя). Тут детальна інструкція:
https://youtu.be/OK5DM97LyRM
4. Планування днів тижня
Прописую чим хочу займатися. Це потрібно для того, щоб не було «провисання» – тимчасової прірви, коли не знаєш чим себе зайняти. Також додаю 12 фільмів, які я включила у свій список «Кіно для самоізоляції» :) Фото додаю.
Весь секрет у тому, щоб не втрачати свій звичний життєвий ритм.
Висловлюю окрему вдячність рідному Університету, відділу академічної мобільності та кафедрі за підтримку. З вами перехід в онлайн – дієвий і продуктивний. Студентів хочеться змотивувати не випускати з поля зору нові обміни, програми, можливості, адже вам допоможуть в будь-якій ситуації, як показало життя. Піклуйтеся про себе та рідних!

Once Erasmus – forever Erasmus!

Автор: admin 17.02.2018

Поговоримо про Erasmus? Багато студентів думають, що навчання за кордоном – це або дуже дорого, або нереально. Тобі справді доведеться попрацювати над собою, але результат дійсно того вартий – збирай до купи всі свої навички, формуй пакет документів і – тадааааааам! – ти претендент на стипендію Erasmus+ Global! Віза, валіза, квитки і ти вже студент європейського університету. Цікаво, правда?

Читати повністю »

ERASMUS студенти факультету психології діляться враженнями про навчання в Угорщині

Автор: admin 06.09.2017

Читати повністю »

Катерина Кобченко про шлях до дослідницької стипендії від Фундації Олександра фон Гумбольдта

Автор: admin 06.08.2017

19554857_1393144100792413_1031184320142284322_n

Читати повністю »

ДОЦЕНТ ЕКОНОМІЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ МАКСИМ СИТНИЦЬКИЙ ВИГРАВ ОДРАЗУ ДВА МІЖНАРОДНИХ ГРАНТА

Автор: admin 29.07.2017

Фото_5

Читати повністю »

Досвід студентки факультету психології, яка навчається у Середньо-Східному технічному університеті Анкари (Туреччина)

Автор: admin 15.11.2016

metu_erasmus1

Минулого року я почула такий вислів: “Once Erasmus, forever Erasmus” і тільки тепер зрозуміла його справжнє значення.

Читати повністю »

Викладачі факультету психології пройшли наукове стажування у Фінляндії

Автор: admin 20.10.2016

В.о. завідувача кафедри соціальної реабілітації та соціальної педагогіки, доктор психологічних наук, доцент Чуйко Олена Василівна та кандидат психологічних наук, доцент кафедри соціальної психології Соснюк Олег Петрович взяли участь у роботі Школи в межах Міжнародного тижня навчання для університетських викладачів, присвяченого віртуальній освіті та проектно-орієнтованому навчанню, за програмою Erasmus+ Global з 3.10.2016 р. по 8.10.2016 р.

Читати повністю »